НОВИНИ

16.12.2008 | Колегія вибірників США офіційно проголосувала за 44-го президента країни
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Колегія вибірників США офіційно обрала 44-го президента країни. Голосування за кандидатуру наступного глави Білого Дому відбулося сьогодні в столицях 50-ти штатів та окрузі Колумбія.Кожен американський штат має різну кількість вибірників, яка має дорівнювати сумі місць у Палаті представників та Сенаті, що займають законодавці від штату. Ця процедура також різниться залежно від законів та встановлених традицій. У більшості випадків вибірники відрито висловлюють своє рішення, однак у деяких столицях проводилося таємне голосування.


Барак Обама отримав більшість голосів виборців під час останнього етапу президентських перегонів 4 листопада 2008 року і його перемога над суперником-республіканцем Джоном Маккейном була беззаперечною. Однак, за американською конституцією, вибори вважаються завершеними лише після того, як представники штатів віддадуть свої голоси за кандидатів, а результати голосування оголосять в Конгресі на спільному засіданні обох палат.


Народні обранці Палати представників та Сенату зберуться з цієї урочистої нагоди лише 6 січня 2009 року. Діючий віце-президент США Річард Чейні повинен буде відкрити конверти із протоколами голосування та офіційно оголосити остаточні результати президентських перегонів 2008 року. Однак новиною ці цифри не будуть, оскільки, за попередніми підрахунками, Барак Обама отримає 365 голосів вибірників, а його суперник Джон Маккейн - 173 голоси.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект