НОВИНИ

15.12.2008 | Євросоюз може ухвалити концепцію Східного партнерства у квітні наступного року
Джерело - УКРІНФОРМ

Рада ЄС на вищому рівні, засідання якої завершилося сьогодні в Брюсселі, доручила Раді міністрів ЄС та наступному Чеському головуванню підготувати концепцію Східного партнерства для розгляду і затвердження главами держав та урядів країн Євросоюзу на наступному самміті у квітні 2009 року.


Таке доручення викладено в 28-у пункті підсумкового комюніке саміту, який єдиний торкається нової ініціативи з розвитку двосторонніх відносин між ЄС і шістьма країнами Східної Європи - Україною, Молдовою, Білоруссю, Вірменією, Грузією та Азербайджаном.


"Східне партнерство має значно зміцнити політику ЄС щодо партнерів на Сході в рамках Європейської політики сусідства як на двосторонній, так і на багатосторонній основі, доповнити інші форми співробітництва, які вже існують у відносинах з сусідами Євросоюзу, такі, наприклад, як Чорноморське співробітництво (Black Sea Synergy), яке також має братися до уваги. Східне партнерство має допомогти країнам-партнерам досягти прогресу у процесі реформ шляхом сприяння їх стабільності та подальшому руху у напрямку Євросоюзу," - йдеться в документі.


Чеська Республіка перебере на себе головування в Євросоюзі з 1 січня 2009 року. Прийняте Радою ЄС рішення та його фразеологія може означати певну еволюцію Європейської політики сусідства, яка раніше декларувалася виключно як жорстка альтернатива політиці розширення Євросоюзу.


Нагадаємо, раніше МЗС України висловив готовність підтримати програму Східного партнерства за умови, якщо нова ініціатива ЄС не суперечитиме досягненню стратегічної цілі України щодо набуття повноправного членства в Європейському Союзі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект