НОВИНИ

12.12.2008 | Скандал навколо губернатора штату Іллінойс набирає подальших обертів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах новообраний президент Барак Обама на прес-конференції у Чикаго закликав до негайної відставки губернатора штату Іллінойс Рода Благоєвича. Цього діяча звинувачено у корупції й притягнуто до кримінальної відповідальності.

Губернатор штату Іллінойс Род Благоєвич на прес-конференції у Чикаго. 8 грудня 2008 р.Рода Благоєвича заарештували, але відпустили під грошову заставу до суду. Губернатор далі залишається на посаді. Конституція Сполучених Штатів гарантує, що «в усіх випадках кримінального переслідування обвинувачуваний має право на швидкий і публічний суд... присяжних засідателів», але попередня юридична процедура досить складна й тривала.


Благоєвичу федеральна прокуратура вручила обвинувальний висновок, складений на підставі перехоплених Федеральним бюро розслідувань телефонних розмов губернатора. Там фігурують хабарі й торгівля державними посадами, насамперед, план продажу місця від штату Іллінойс у Сенаті, верхній палаті Конгресу. Місце звільнилося після обрання сенатора Барака Обами президентом США.


Губернатор найняв команду юристів, які тепер вивчають матеріали справи. Адвокати потім зможуть домовлятися з прокуратурою про пом’якшення вироку, якщо Блаґоєвич визнає себе винним. У випадку зізнання штат зекономить великі гроші, бо обійдеться без коштовного судового процесу.


Одначе на сьогодні, поки ще не дійшло до суду, в очах закону Благоєвич не є злочинцем. Отож, ані Барак Обама, ані діючий президент Джордж Буш не мають права звільнити його з виборчої посади. Щоправда, законодавчі збори штату Іллінойс можуть піддати губернатора процедурі імпічменту, але такі речі швидко не робляться. Тож Благоєвич, хоча й зганьблений, лишається губернатором великого штату Америки.


Губернатор з власної волі не піде


Для американського суспільства, скандал у штаті Іллінойс, який Обама називає рідним домом, це звичайно ганьба й сором на всю Америку, але губернатор дав усім зрозуміти, що з власної волі він не піде. Ба більше, він залишає за собою право призначити сенатора на вакантне місце.


Скандал зачепив Джессі Джексона-молодшого, видного чорношкірого конгресмена від Іллінойсу, який не приховував бажання стати сенатором. Цей законодавець з 13-річним стажем у Палаті Представників Конгресу скликав прес-конференцію у Чикаго, щоб заперечити будь-яку причетність до скандалу. Одначе, він фігурує в обвинувальному висновку як «кандидат номер 5», який нібито пропонував Блаґоєвичу півмільйона доларів готівкою і обіцяв, що його представники зберуть ще мільйон доларів на наступну виборчу кампанію губернатора. Принаймні, Блаґоєвич говорив про це з помічником. Розмову було записано на стрічку службою перехоплення ФБР.


Новообраний президент США Барак Обама на прес-конференції сказав репортерам, що сам він з губернатором не говорив на тему сенатського місця, але наказав провести розслідування з метою вияснити – чи хтось з його, Обами, оточення не розмовляв про це з Блаґоєвичем.


Усі 50 сенаторів-демократів у листі до Благоєвича закликали його піти у відставку і не призначати нікого на місце, залишене Обамою. Законодавчі збори Іллінойсу у понеділок мають намір прийняти закон, який заборонить Блаґоєвичу робити будь-які призначення на посадові місця. Скандал триває.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект