НОВИНИ

12.12.2008 | Україні не потрібно ПДЧ для того, щоб стати членом НАТО - представник естонської делегації при НАТО Анна Тіїдо
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

На Бухарестському самміті НАТО Україна отримала дуже важливий сигнал: було прийнято безпрецедентне рішення - всі країни НАТО погодилися з тим, що Україна й Грузія стануть членами Альянсу. Про це заявила в УКРІНФОРМі на відкритому засіданні Євроатлантичного клубу представник естонської делегації при НАТО Анна Тіїдо.


Вона відзначила, що "такого не було при нашому (Естонії. - Ред.) вступі". Вперше таке рішення в історії Альянсу було прописано у документах, "а кожне слово, зафіксоване у документах Організації, має велике значення, його можуть потім цитувати протягом 50 років", підкреслила Анна Тіїдо. На її думку, "це набагато важливіше, ніж просто План дій по членству /ПДЧ/, який зараз Україні не дали".


Естонський дипломат вважає, що поняття ПДЧ "стало якимсь фетішем, воно дуже заполітизоване". Насправді ПДЧ - це тільки технічний інструмент, і він не обов'язковий при вступі: "Польща, Угорщина і Чехія вступили до Альянсу без ПДЧ".


Анна Тіїдо підкреслила, що на нещодавній зустрічі у Брюсселі міністри закордонних справ країн НАТО знову підтвердили свою бухарестську заяву і ухвалили рішення активізувати роботу з Україною і Грузією, використовуючи існуючі структури, а також розширити інформаційні бюро НАТО у Києві та Тбілісі.


На думку Анни Тіїдо, щорічні національні програми є частиною Плану дій щодо членства. "Це той компроміс, який усіх влаштовує. Я вважаю, що ця програма дає всі шанси на вступ, і тут немає ніякого програшу на даному етапі", - підкреслила вона.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект