НОВИНИ

10.12.2008 | Рада міністрів ЄС внесла уточнення до Стратегії боротьби з розповсюдженням зброї масового знищення
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин, засідання якої завершилося вчора ввечері у Брюсселі, прийняла резолюцію щодо дій Євросоюзу у боротьбі з розповсюдженням зброї масового знищення (ЗМЗ) та її носіїв.







Міністри привітали прогрес, досягнутий в реалізації відповідної Стратегії ЄС, ухваленої у грудні 2003 року. Також вони погодили нові напрямки діяльності Євросоюзу в цій сфері.


Зокрема, відповідним структурам Євросоюзу доручено розробити окремий документ з уточнення ризиків і загроз, пов'язаних з ядерним розповсюдженням, залучити до цієї роботи дослідницькі, наукові та академічні кола за підтримки фінансових інституцій ЄС.


Іншим стратегічним напрямком визначено посилення співпраці з третіми країнами з метою підвищення ефективності політики нерозповсюдження та зміцнення експортного контролю. Це включатиме також заходи із запобігання несанкціонованому розповсюдженню знань щодо ЗМЗ та технологій "ноу-хау", які можуть використовуватися для виробництва такої зброї.


Одночасно будуть вжиті заходи для зміцнення режиму міжнародних механізмів нерозповсюдження та введення більш жорстких санкцій до порушників такого режиму. Відповідні структури повинні виявляти і перекривати канали фінансування, що використовуються з метою розповсюдження ЗМЗ. Для цього Євросоюз має намір підвищити рівень та ефективність взаємодії з відповідними регіональними і міжнародними організаціями.


За дорученням Ради міністрів Єврокомісія та інші зацікавлені інституції Євросоюзу мають завершити виконання прийнятого рішення до кінця 2010 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект