НОВИНИ

10.12.2008 | Міністри закордонних справ країн НАТО обговорили питання Афганістану, Косова і піратства
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Міністри закордонних справ країн НАТО під час засідання Північноатлантичної Ради 3 грудня 2008 року обговорили діяльність Альянсу в Афганістані.Союзники по Альянсу знову підтвердили своє прагнення і надалі підтримувати афганський уряд в розбудові стабільного і демократичного Афганістану, в якому поважають права людини, який здатний захистити себе і живе в мирі зі своїми сусідами. 


Міністри підтвердили, що Міжнародні сили сприяння безпеці на чолі з НАТО, які діють за мандатом ООН (МССБ), залишаються головним пріоритетом для НАТО і вони рішуче налаштовані забезпечити МССБ силами, ресурсами і гнучкістю, необхідними для успіху місії. Міністри з країн НАТО засудили свідому тактику і дії повстанців, які ні в що не ставлять людське життя, заявивши в комюніке за результатами засідання на рівні міністрів, що „ми засуджуємо завдавання будь-яких втрат цивільному населенню”.   


Визнаючи, що чисто військового розв’язання проблеми Афганістану не існує, міністри підтримали зусилля афганців із досягнення політичного розв’язання конфлікту. Президентські і провінційні вибори, призначені на 2009 рік, і парламентські та окружні вибори, які мають відбутись у 2010 році, стануть важливими віхами на шляху демократичного розвитку Афганістану. 


Союзники, визнаючи життєву важливість регіональної співпраці для успіху в Афганістані, вітали поліпшення зв’язків між Пакистаном і Афганістаном, пообіцявши розпочати тіснішу співпрацю між військовими і посилити діалог  на високому політичному рівні з Пакистаном.


Щодо Косова, союзники вітали той факт, що стан безпеки залишається стабільним і визнали, що НАТО і КФОР, зважаючи на їх оперативний мандат, продовжуватимуть підтримувати розвиток стабільної, демократичної, багатоетнічної і мирної країни.


Міністри закордонних справ країн НАТО також торкнулись питання зростаючої загрози з боку піратів. „Міністри погодились з тим, що нам потрібен більш комплексний підхід, який би очолила Рада Безпеки ООН, особливо стосовно юридичних аспектів боротьби з піратством”, – сказав журналістам Яап де Хооп Схеффер. На додаток до допомоги у боротьбі з піратством союзники по НАТО погодились допомагати Африканському Союзу, внісши корективи, наприклад, у розбудову потенціалу і авіатранспортні перевезення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект