НОВИНИ

08.12.2008 | Кораблі ЄС розпочинають боротьбу з піратами
Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Військово-морські сили країн Євросоюзу готові розпочати патрулювання вод неподалік Сомалі у рамках кампанії по боротьбі з піратами. Сьогодні міністри закордонних справ країн-членів ЄС повинні формально затвердити початок місії в Аденській затоці. Кораблі ЄС вестимуть патрулювання у регіоні протягом року.


Місія біля Африканського Рогу - перша військово-морська операція під егідою Євросоюзу, який приймає контроль над цією ділянкою моря в НАТО. Супроводжувати і за необхідності надавати допомогу торговельним суднам в Аденській затоці будуть шість кораблів і три літаки-розвідники з восьми країн ЄС. Командувати місією буде британський контр-адмірал Філіп Джонс.


У разі позитивного рішення про початок операції, залишається невирішеним питання, що ж відбуватиметься із захопленими піратами. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що ЄС готовий переглянути існуючі угоди таким чином, щоб захоплених піратів можна було судити у третіх країнах.


У руках сомалійських піратів з 25 вересня залишається українське судно "Фаїна", яке перевозило партію бронетехніки та іншу зброю, закуплену Міноборони Кенії. На кораблі знаходяться 17 українців, двоє росіян і один громадянин Латвії.


Крім того, пірати продовжують утримувати захоплений у середині листопада саудівський супертанкер "Сиріус стар" з вантажем нафти понад 100 млн доларів.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект