НОВИНИ

08.12.2008 | Саркозі не переконав Східну Європу зменшити викиди
Джерело - Українська служба ВВС

Французький президент Ніколя Саркозі, який зустрічався у суботу в Гданську з лідерами 9-ти східноєвропейських країн, каже, що він досяг певного поступу у намаганні переконати їх підписати пропозиції ЄС щодо заходів задля боротьби з кліматичними змінами.


 
Нові члени ЄС зі Східної Європи скептично налаштовані щодо пропозицій, які передбачають зменшення на 20% викидів двоокису вуглецю, твердячи, що це зашкодить їхній економіці.


Пан Саркозі зустрівся з лідерами Польщі, Естонії, Латвії, Литви, Угорщини, Словаччини, Румунії та Чехії.


Польща, яка має велику залежність від теплових електростанцій, які працюють на вугіллі, погрожує накласти вето на угоду.


Франція, яка наразі головує в ЄС, має заручитися підтримкою країн Східної Європи до саміту ЄС, що має відбутися 11-12 грудня.


Країни Східної Європи намагаються пом’якшити умови для своєї промисловості та населення, видаючи дозволи на викиди двоокису вуглецю, але Брюссель хоче, аби такі дозволи продавалися на аукціоні тим, хто запропонує найвищу ціну, наполягаючи, що безкоштовні дозволи підривають європейську систему торгівлі викидами.


«Несправедливий план»


За словами кореспондента ВВС в Польщі, багато країн Східної Європи вважають план, пропонований ЄС, несправедливим через їхню високу залежність від вугілля та нижчі прибутки, ніж в Західній Європі.


У той час як всі країни погоджуються з потребою скорочення шкідливих викидів, лідери Східної Європи кажуть, що їхні країни платитимуть більше, ніж країни Західної Європи.


У результаті компромісу такі країни як Польща та Естонія, які значною мірою залежать від вугілля, отримають певну компенсацію.


ЄС планує на 20% скоротити викиди двоокису вуглецю до 2020-го року.


Європа хоче бути лідером


У той час як у Гданську президент Саркозі зустрічається з лідерами Східної Європи, в іншому польському місті Познань тривають переговори, організовані ООН, щодо боротьби з кліматичними змінами.


Попри те, що ці заходи не пов’язані безпосередньо між собою, їх, за словами кореспондента ВВС, вважають важливими для того, аби Європа утримувала лідерство у боротьбі з кліматичними змінами.


Через рік у Копенгагені має бути підписано глобальну угоду, яка має замінити Кіотський протокол. Дія якого вибігає 2012-го року.


ЄС сказав світові, що у разі досягнення глобальної угоди. Євросоюз зменшить свої викиди на 30%.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект