НОВИНИ

05.12.2008 | Україна готова підтримати проект Єврокомісії "Східного партнерства", якщо він не розглядатиметься як альтернатива перспективному членству в ЄС - МЗС України
Джерело - УКРІНФОРМ

МЗС України вітає спільну ініціативу Польщі та Швеції, спрямовану на створення життєздатного східноєвропейського виміру зовнішньої політики Європейського Союзу. Створення на сході європейського континенту єдиного простору стабільності, безпеки та процвітання, який грунтується на європейських політичних, економічних, соціальних нормах і стандартах є спільною метою як України, так і Євросоюзу та інших країн-партнерів.


Українська сторона також задоволена врахуванням з боку Європейської Комісії українського підходу щодо основної мети "Східного партнерства", яка полягає у сприянні ефективній політичній асоціації та економічній інтеграції між ЄС та державами-партнерами.


Важливо й те, що, згідно з Комунікацією, ступінь амбітності рамок "Східного партнерства" для кожної-держави партнера залежатиме від прагнень, цілей та спроможностей кожної з них. Саме такий гнучкий підхід є запорукою перетворення майбутньої політики ЄС на справді дієвий механізм на противагу концептуально недосконалій Європейській політиці сусідства.


Разом з цим, амбітні рамки "Східного партнерства" потребують адекватних джерел фінансування, які б забезпечили інтенсивне просування пріоритетів нової політики ще за нинішньої фінансової перспективи ЄС.


Україна готова підтримати та у прагматичний спосіб використати всі елементи "Східного партнерства" у тому випадку, якщо нова політика ЄС не позиціонуватиметься як альтернатива перспективному членству в ЄС, а навпаки наближатиме Україну до цієї мети, наголошується в коментарі.


"Східне партнерство" передбачає створення зони вільної торгівлі з можливою її трансформацією в Європейську економічну зону, запровадження безвізового режиму з цими шістьма країнами, підписання меморандумів про взаєморозуміння для забезпечення енергетичної безпеки ЄС, збільшення до 2013 року видатків ЄС на допомогу країнам-східним партнерам удвічі та в 3,3 рази - до 2020 року.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект