НОВИНИ

21.11.2004 | Депутат Європарламенту Арі Ватанен: Якщо спроба встановити демократію не буде успішною, Україна ще на десять років буде відкинута назад
Джерело - Razom.info

"Я особисто дуже стурбований повідомленнями про масові порушення під час голосування на президентських виборах в Україні. Ситуація у вашій державі є для нас дуже важливою, адже Україна є частиною Європи. Якщо вона не стане демократичною країною, це буде надзвичайно прикро", - заявив сьогодні у Прес-центрі Віктора Ющенка депутат Європарламенту Арі Ватанен.


Він зазначив, що бачить, як "існуючий режим намагається за будь-яку ціну зберегти свою владу". "Люди не вірять у систему. І якщо теперішня спроба встановити демократію не стане успішною, Україна ще на десять років буде відкинута назад. Тому ми маємо діяти та вживати конкретних заходів, тому що тільки міжнародний тиск може вплинути на такий режим. Якщо їх залишити у спокої, вони будуть робити усе, що схочуть", - наголосив європарламентар.


Арі Ватанен сподівається, що висловлена у Резолюції Європарламенту стурбованість щодо другого туру українських виборів, яка є дуже чесною, правильною й достатньо твердою у прагненні дотримуватись демократичних правил. Разом з тим у Резолюції немає якихось конкретних заходів. "Якщо буде обман та спроби перекрутити результати виборів, Європейський Союз має встановити заборону на в’їзд представникам діючої української влади та заблокувати їхні банківські рахунки", - зауважив він.


"Незважаючи на те, що українські війська є в Іраку, американський уряд висловився дуже конкретно щодо необхідності виконання звичайних демократичних процедур. І Європа має слідувати у цьому США. Ми маємо висловити не окрему позицію Європи, і не окрему позицію США, а нашу спільну позицію. Ми маємо разом чинити тиск на Україну у разі нечесних виборів", - заявив Арі Ватанен.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект