НОВИНИ

04.12.2008 | НАТО продовжить співпрацю з Україною, але відкладає плани розширення Альянсу на схід (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Переважна більшість європейських газет сьогодні розмірковують над можливими наслідками саміту НАТО в Брюсселі щодо вирішення на ньому питання про вступ до Альянсу України і Грузії. Оглядачі не сумніваються, що цим країнам доведеться знову чекати, допоки на Заході зрозуміють, які їхні стосунки з Росією. Багато членів НАТО, як інформують європейські видання, налаштовані на відновлення діалогу з Москвою.


Німецька «Ді Вельт» переконана, що двері до НАТО для України і Грузії найближчими роками будуть зачинені. Газета повідомляє, що такі країни як Німеччина, Іспанія і Франція виступили проти прискореного прийняття колишніх членів «східного блоку». Члени НАТО бажають по-новому вибудовувати стосунки з Москвою. Низка західноєвропейських членів Альянсу не погодилися з відмовою від Плану дій щодо членства в НАТО для Києва й Тбілісі, як цього хотіли у Вашингтоні, і наполягають на збереженні формули вступу до Альянсу через ПДЧ, пише у вівторок «Ді Вельт». Газета також наводить слова німецьких експертів, які виступають організаторами майбутньої (у лютому 2009 року) конференції з питань безпеки у Мюнхені. Вони вважають, що не на часі приймати нових членів Альянсу, не вибудувавши нових стосунків із Москвою. Ця тема буде головною на Мюнхенській конференції.


Британська «Гардіан» навіть побоювалася, що засідання в Брюсселі могло б завершитися скандалом з причин розбіжностей між США та новими членами НАТО з одного боку і більшістю західноєвропейських членів Північноатлантичного Альянсу – з іншого. Газета також інформує, що такі країни як Німеччина, Іспанія, Франція, Італія розглядають Грузію, як «порушника спокою на Кавказі», а її президента, як «злочинця», який «є ненадійним політиком»,Україну ж характеризують, як політично нестабільну. Ці країни, на думку деяких членів НАТО, лише «посилять загрози для альянсу».


Лондонська «Таймз» взагалі вказує на те, що Президент України Віктор Ющенко вже прагне тепліших стосунків із Москвою, бо бачить, що на Заході Україну найближчими роками не чекають.


А німецька газета «Берлінер Цайтунг», пише, що багатьом країнам на сході Європи, включно з Україною, можна спокійно жити в сусідстві з Росію і без членства в НАТО, вчіться, мовляв, цьому у Фінляндії, яка змогла вибудувати добрі стосунки з Москвою і без НАТО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект