НОВИНИ

04.12.2008 | США намагаються втихомирити конфлікт між Індією і Пакистаном
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сполучені Штати намагаються врегулювати конфлікт між Пакистаном та Індією, який розгорівся минулого тижня в результаті збройних нападів в індійському місті Мумбай. Задля цього сьогодні в Індії проводить переговори Державний Секретар США Кондоліза Райс, а в Пакистані – голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США адмірал Майкл Муллен.

Індія -- Державний секретар США Кондоліза Райс та міністр закордонних справ Індії Пранаб Мухерджі, Делі, 3 грудня 2008 р.Пріоритет Сполучених Штатів – поліпшити співпрацю між розвідувальними службами, щоб попередити теракти у майбутньому, заявила в Нью-Делі Державний Секретар США Кондоліза Райс.«Сподіваюся, що під час переговорів з індійськими урядовцями ми зможемо сприяти тому, щоб інформацію краще використовували для попередження. Так, ці люди мають постати перед правосуддям за жахливі речі, які вони скоїли. Але головне – намагатися запобігти новим нападам», – зазначила Райс.


Хоча індійська влада не має прямих доказів того, що за збройними нападами у місті Мумбай стоїть Пакистан, у Нью-Делі звинувачують у причетності до кровопролиття так звані «елементи в Пакистані». Індійські урядовці посилаються на зізнання одного з бойовиків, який каже, що він сам та інші нападники проходили військову підготовку в Пакистані.


Індія вимагає видачі з Пакистану близько 20 підозрюваних. Хоча президент Пакистану пообіцяв вивчити докази проти них, він все ж відмовився видавати своїх співвітчизників, пояснивши, що їх треба судити за пакистанськими законами.


США: до розслідування має долучитися Пакистан


У Нью-Делі вже працює група американських експертів, які разом із індійцями намагаються встановити, як було влаштовано теракт, в результаті якого минулого тижня загинуло щонайменше 183 особи.
 

Тепер Сполучені Штати закликають до співпраці в першу чергу Пакистан. Про це сказав у Вашингтоні речник Державного Департаменту Роберт Вуд: «Пакистан є на передовій боротьби з тероризмом, так само як Індія та Афганістан. І пакистанці усвідомлюють загрозу. Нам потрібно посилити співпрацю. Передовсім потрібно, щоб у розслідувані нападів брав участь Пакистан».


Є побоювання, що Пакистан може перевести свої частини від кордонів Афганістану, де пакистанські війська ведуть боротьбу з ісламістами.


Через це Державний секретар США Кондоліза Райс скоротила візит до Європи, щоб уже сьогодні спробувати втихомирити суперечку.


А в Індії опозиція різко критикує уряд за провальну політику в галузі безпеки, закликаючи до рішучіших дій. Але регіональний експерт Антоніо Хьюстоззі з Лондонської школи економіки вважає, що це піде на руку в першу чергу терористам.


«Звісно, це був серйозний терористичний напад. Але надто різка реакція, яка зараз має місце в пресі та дипломатичних колах Індії, це саме те, чого хочуть терористи. А якщо так, то терористи матимуть новий стимул повторювати злочини для того, щоб відносини між Пакистаном та Індією було ще важче врегулювати», – сказав Радіо Свобода Антоніо Хьюстоззі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект