НОВИНИ

19.11.2004 | ENEMO закликає ЦВК оприлюднити результати голосування в першому турі виборів Президента по всіх виборчих дільницях
Джерело - Український вибір

Європейська мережа організацій, які спостерігають за виборами, ENEMO закликає Центральну виборчу комісію оприлюднити результати голосування в першому турі виборів Президента по всіх виборчих дільницях.


Про це сказав на прес-конференції співголова організації Еділь Байсалов.


З його слів, це сприятиме забезпеченню прозорості виборчого процесу.


"Опублікувати в Інтернеті... Дати можливість населенню ознайомиться з результатами виборів у розрізі всіх виборчих дільниць", - сказав Байсалов.


Зі слів співголів ENEMO Байсалова й Пітера Новотного, така практика широко застосовується в Киргизстані, Словаччині й інших країнах.


"Щоб організації, які проводили паралельний підрахунок голосів, могли зрівняти свої дані з даними ЦВК", - сказав Байсалов.


Байсалов також зазначив, що в ході моніторингу виборчої кампанії спостерігачі зафіксували випадки насильства й погроз проти працівників виборчих кампаній і спостерігачів.


Так, 13 листопада в Сумах були заарештовані 6 прихильників кандидата в Президенти, лідера блоку партій "Наша Україна" Віктора Ющенка.


Спостерігачі також вказують на випадки тиску з боку влади на державних службовців і членів виборчих комісій.


Так, спостерігачі ENEMO були свідками того, як перший заступник голови міської ради Краснодона (Луганської області) на засіданні членів виборчкомів у Луганську пояснював їм, що вони повинні зробити все можливе для забезпечення перемоги кандидата в Президенти, прем'єр-міністра Віктора Януковича.


Зі слів Байсалова, у період до оголошення ЦВК результатів першого туру голосування спостерігачі зареєстрували кілька випадків агітації й роздачі листівок прихильниками Ющенка.


ENEMO - група громадських організацій з 16 країн колишнього СРСР й зі Східної Європи.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект