НОВИНИ

19.11.2004 | „Тепер ми мусимо почати працювати”,- Жозе Мануель Дурао Баррозу
За матеріалами - ProEUROPA

Ми пройшли через оздоровлюючий досвід, який зміцнив демократію в Європі, заявив перед голосуванням у Європарламенті за новий склад Єврокомісії її голова Жозе Баррозу.


Євродепутати схвалили кандидатури нових єврокомісарів. За це рішення проголосувало 449 парламентаріїв, проти – 149, утрималися – 82.


Хотілося би погодитися з оптимістично налаштованим новим головою ЄК і повірити, що об’єднана Європа починає виходити з глибокої інституціональної кризи: як відомо, в середині жовтня Європейський Парламент вперше в історії ЄС, не затвердив нового складу Європейської комісії, яка мала розпочати роботу з 1 листопада ц.р. Тоді у Брюсселі було прийнято рішення продовжити повноваження ЄК, очолюваної Романо Проді.


Досвід, який за висловом пана Баррозу, зміцнив демократію в Європі, довів також, що „проба сил” між Єврокомісією та Європарламентом закінчилася поки перемогою останнього. Цю тезу наводить сьогодні польська преса, оцінюючи ситуацію навколо затвердження нової ЄК.


Варто нагадати, що 27 жовтня Баррозу не подавав вдруге на затвердження Європарламенту склад нової комісії з огляду на те, що більшість депутатів були налаштовані голосувати проти. Після цього Баррозу зробив кілька змін щодо кандидатур комісарів.


Зокрема, замість представника Італії Рокко Буттільоне, заяви якого щодо гомосексуалізму викликали несприйняття депутатів Європарламенту, єврокомісаром став міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні. Окрім того, офіційна Латвія відізвала кандитдатуру Інгрід Удре, коли з”явилися звинувачення про нелегальне фінансування її партії. Її місце зайняв Андріс Пебалг. А угорець Ласло Ковача, який виявився недостатньо компетентним для посади комісара з енергетичних питань, обійняв іншу посаду.


Після цього 4 листопада самміт глав держав та урядів 25 країни Європейського Союзу схвалив новий склад Європейської комісії, представленої Жозе Баррозу.


І вчора врешті, європарламентарі затвердили нових єврокомісарів. Перед самим голосуванням Європарламент прийняв резолюцію, яка окреслює відносини між цим органом та ЄК. Цим документом, який не має формально юридичної сили, європарламентарі намагаються розширити коло свого впливу на голову ЄК. Так, в разі висловлення вотуму недовіри одному з єврокомісарів голова ЄК мусить або запропонувати цьому комісару піти у відставку, або пояснити парламентарям, чому він проти такого рішення. Сам Баррозу назвав резолюцію підгрунтям для порозуміння між Європарламентом та Єврокомісією і запевнив, що дослухатиметься до критичних голосів щодо членів його команди.


Новий склад комісії прийме на себе обов”язки після затвердження Радою ЄС. Для цього не обов”язково збирати самміт, вистачить письмової згоди глав держав-членів ЄС.


„Тепер ми мусимо почати працювати”,- сказав після голосування в Європарламенті Баррозу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект