НОВИНИ

19.11.2004 | Медведчук, Пінчук, Васильєв і Білокінь потрапили до чорного списку США
Джерело - Korespondent.net

Сполучені Штати Америки включили низку високопосадових українських чиновників і депутатів до чорного списку осіб, яким може бути відмовлено у в’їздній візі до США за підозрою в корупції. Вашингтон також прогнозує погіршення відносин з Україною у разі перемоги на президентських виборах 21 листопада кандидата від діючої влади Віктора Януковича.


 


Американські офіційні особи вважають, що перемога у другому турі на виборах Президента України прем’єр-міністра Віктора Януковича, "найімовірніше, буде украдена". Про це заявив високопосадовий представник зовнішньополітичного відомства США (Держдепартаменту), який побажав залишитися неназваним, пише впливова американська газета "The Washіngton Tіmes".


"Не думаю, що щось зміниться. Ми всі також вкрай стурбовані, що вибори не відповідатимуть необхідним критеріям", - сказав він.


"Якщо внаслідок підтасувань переможе Віктор Янукович, між Вашингтоном і Києвом виразно настане період прохолодних відносин. Не думаю, що в Овальному кабінеті зустрічатимуться з людиною, яка нечесно виграла вибори", - сказав американський чиновник.


"Не думаю, що в адміністрації або на Капітолійському пагорбі хочуть урізати довгострокові стратегічні відносини з Україною, але якщо перемогу на виборах вкрадуть, ми повинні будемо висловити незгоду з цим", - додав він.


Низка українських високопосадовців потрапила до чорного списку


Газета також повідомляє, що Вашингтон включив низку відомих представників української влади до так званого чорного списку на видачу в’їздних віз до США.


До списку, зокрема, потрапили: голова Адміністрації Президента Віктор Медведчук, зять Леоніда Кучми і народний депутат Віктор Пінчук, Генпрокурор Геннадій Васильєв і голова МВС Микола Білокінь.


Це означає, що якщо ці люди подадуть документи до американського посольства на одержання візи, їхня справа буде направлена до Держдепартаменту, і тільки після ретельного розгляду там буде винесене рішення. 


Нагадаємо, що раніше Вашингтон відмовив у візі за підозрою в корупції народному депутату і голові Федерації футболу України Григорію Суркісу.


"Ми винятково обережно підходимо до цього питання", - сказав представник Держдепартаменту США. "Ми дуже ретельно розглядаємо такі справи разом з юристами", - додав він.


При цьому зовнішньополітичне відомство США керується санкцією з формулюванням "за підозрою в корупції", яка була видана Джорджем Бушем цього року. Саме з таким формулюванням було відмовлено у візі Григорію Суркісу, який був задіяний у приватизації значної частини електроенергії України. Нова заборона до цього використовувалася лише проти кількох осіб у світі.


Представник Держдепартаменту також сказав, що причиною для відмови у візі може стати "перешкоджання чесному процесу виборів" у країні.


"Будь-який представник української влади, замішаний у цьому, може очікувати, що його документи на одержання візи США будуть переглянуті з урахуванням підозри в корупції", - сказав представник Держдепартаменту.


"Ми також розглядаємо й інших осіб", - додав він. "У такий спосіб ми хочемо дати зрозуміти їм, що їхня корумпованість або втручання в чесний процес виборів матиме прямі наслідки"



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 528. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект