НОВИНИ

18.11.2004 | З проданих Україною Судану транспортних АНів бомбардували цивільне населення
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Транспортні літаки типу АН, які Україна свого часу через британського посередника поставила Судану, було використано для бомбрадування цивільного населення у провінції Дарфур. Про це повідомила в своєму звіті міжнародна правозахисна організація Amnesty International. 


Британські газети в середу коментують шокуючі висновки Amnesty International щодо постачання зброї й військового устаткування суданському режимові з боку низки країн, переважно, колишнього Радянського Союзу і комуністичного блоку.


 Зокрема, щоденник Independent зазначає, що очевидці, які пережили етнічні чищення в Дарфурі, свідчать: з українських АНів й російських МіҐів на села скидалися бомби, начинені шрапнеллю. Amnesty International підкреслює, що з лютого 2003 року озброєні і підтримувані суданським урядом воєнізовані угруповання були відповідальними за загибель понад 50 тисяч осіб у Дарфурі. Ще півтора мільйона людей залишили свої домівки. ”Міжнародна амністія” твердить, що британська фірма Endeavour Resources, порушивши ембарго ЄС на постачання зброї до Судану, виступила посередником в угоді між Україною і Суданом. Від України переговори провела компанія із продажу зброї Укрспецекспорт. Продані літаки, згідно з угодою, кваліфікувалися, як ”транспортні”, або ”сільськогосподарського призначення”.


 Правозахисники зазначають, що Росія й Китай використовують свій статус постійних членів Ради безпеки для блокування запровадження невигідних їм санкцій ООН проти Судану. Серед інших постачальників зброї до Судану – Біларусь, Польща, Болгарія, Литва та Франція.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект