НОВИНИ

30.10.2008 | Єврокомісія подвоїть допомогу країнам не з єврозони
За матеріалами - УНІАН, Оглядач

Єврокомісія має намір удвічі збільшити свою можливість надавати допомогу країнам Європейського Союзу, що не входять до зони євро.


Про це заявив сьогодні на прес-конференції комісар ЄС з економічних і монетарних справ Йоакін Алмунья. «Ми розглядаємо можливість збільшення максимуму коштів, якими ми можемо допомагати країнам-членам ЄС, і я представлю цю пропозицію на засіданні Ради міністрів з питань економіки й фінансів ЄС 4 листопада», - цитує УНІАН його слова.


Комісар зазначив, що Єврокомісія на сьогоднішньому надзвичайному засіданні щодо пошуку шляхів подолання кризи висловилася за збільшення максимуму з 12 до 25 млрд євро.


Алмунья нагадав, що вчора увечері Єврокомісія погодилася надати допомогу Угорщині в 6,5 млрд євро саме в рамках відповідного законодавства ЄС.


За словами комісара, на сьогодні поки не існує звернень від інших країн-членів Євросоюзу з проханнями про таку допомогу. Водночас він висловив переконання, що Єврокомісія має бути готовою швидко реагувати на такі звернення, якщо вони з'являться.


Нагадаємо, 28 жовтня Президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі висловився за збільшення максимуму коштів для допомоги країнам-членам з боку Єврокомісії з 12 до 20 млрд євро.


Того ж дня пізно увечері Єврокомісія погодилася надати 6,5 млрд євро допомоги Угорщині. Кошти, які надаються у вигляді допомоги країні-члену ЄС, що не є членом єврозони, позичаються Єврокомісією на ринку за рахунок розміщення євробондів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект