НОВИНИ

29.10.2008 | США напередодні президентських виборів
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Опитування потенційних виборців в останні тижні перед виборами проводяться щодня. Напруження боротьби відчувається мало не фізично. Обидва кандидати буквально мешкають на колесах і на крилах, зафрахтовані авіалайнери дають їм змогу протягом дня виступати у декількох містах.Сенатор Обама виступав у вівторок у Честері, штат Пенсільванія і у двох містах Вірджинії, Гаррісбурзі та Норфолку. Сенатор Джозеф Байден, напарник Обами, віцепрезидентський кандидат демократів, промовляв на мітінгах у двох містах штату Флорида.


Кандидат від Республіканської партії сенатор Джон МакКейн був у Пенсільванії у містах Герші, і Квейкертаун та у Північній Кароліні, місто Файєтвілл, а Сара Пейлін, губерантор Аляски, республіканський кандидат на віце-президента, встигла протягом дня виступити аж у чотирьох містах Пенсільванії.


І ось що показує опитування, проведене упродовж останніх трьох днів британською інформаційною агенцією Reuters спільно з мережею громадського телебачення C-Span та соціологічним фондом Джона Зогбі. З-поміж потенційних виборців, Обама випереджає МакКейна на 4 відсотки. Перед тим випереджав на 5. Підтримка республіканського кандидата посилилася серед білих чоловіків. Обама зміцнив свої позиції серед католиків та іспаномовних, так званих латинос. Плюс, є ще два кандидати, незалежні, Ралф Нейдер і Боб Барр. Вважають, що вони можуть відібрати в Обами ще пару відсотків голосів.


Американські виборці розділилися майже рівно на дві половини


Востаннє подібне ми бачили 2000-го року, коли Джордж Буш-молодший, тоді – президентський кандидат республіканців, переміг з мінімальною перевагою демократичного кандидата Альберта Ґора, колишнього віце-президента. Одначе, на думку багатьох оглядачів, нинішня незначна перевага Обами не віддзеркалює справжнього масштабу незадоволення американців існуючим станом речей – непопулярною війною, фінансовою кризою, а звинувачують вони правлячу партію, республіканську, з адміністрацією президента Буша.


Республіканці виправдуються, мовляв, у Конгресі демократів більшість, а Білий дім не може нічого робити без згоди законодавчих зборів. Так чи інакше, МакКейн спромігся значною мірою скоротити відстань від лідера. Він цитує висловлювання Обами щодо «перерозподілу багатства» і стверджує, що це соціалістичне гасло, що Обама обстоює збільшення податків для заможних американців на користь бідних. Сенатор МакКейн каже: «(Обама) хоче бути головнокомандувачем перерозподілу багатства, а я хочу бути головнокомандувачем збройних сил під час війни».


Кому нададуть перевагу виборці – побачимо за кілька днів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект