НОВИНИ

24.10.2008 | Криза в Україні дає Європі "перепочити" з питанням НАТО?
За матеріалами - "Німецька хвиля", Українська правда

Україна і Грузія не будуть запрошені до лав Північноатлантичного Альянсу, доки із цим питанням не визначиться нова адміністрація США, яка прийде до влади після президентських виборів.


Таке переконання висловив професор Науково-дослідного інституту Кельнського університету Лотар Рюль у коментарі, надрукованому в газеті "Франкфуртер Альгемайне".


Рюль зазначає, що війна у Грузії, обставини та безпосередній початок якої досі не з’ясовані, посилила тиск американців на європейських союзників із метою прийняття Грузії до лав НАТО ще у цьому році.


За словами німецького професора, уряд ФРН у своїх аналітичних звітах для внутрішнього користування відзначає, що в цьому зв’язку американцями вже розпочата пропагандистська кампанія у Європі. У хід ідуть навіть кошти "Німецького Фонду Маршалла", за які депутатів Бундестагу привозять до Тбілісі зустрічатися із президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі.


Тим часом, європейські уряди, підкреслює Рюль, зайняли в цьому питанні вичікувальну позицію та не мають єдності. Однак, за словами аналітика, канцлер Ангела Меркель у внутрішніх дискусіях чітко висловилась проти того, щоб розпочинати процедуру ПДЧ відносно Грузії у найближчій перспективі. Принаймні, це рішення не повинно бути ухвалене ані у грудні, ані у квітні в Страсбурзі.


Стосовно ж України, то нинішня українська політична криза дає альянсу можливість перепочинку, відносно вимог Вашингтона, твердить Рюль.


З погляду професора Науково-дослідного інституту Кельнського університету, для НАТО нині вкрай важливо зберегти внутрішній баланс та виробити спільну позицію у ставленні до Російської Федерації. Нове ж порозуміння учасників альянсу та Москви із Вашингтоном можливе і доцільне лише за нової американської адміністрації.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект