НОВИНИ

23.10.2008 | Єврокомісія виступила принципово проти створення газової ОПЕК
За матеріалами - Європейського простору, Korespondent.net

Європейська Комісія виступає проти ідеї створення картелю виробників газу за моделлю ОПЕК. Це сталося після того, як найбільші виробники газу - Росія, Іран і Катар - повідомили про ущільнення співробітництва.


"Комісія в принципі проти картелів для торгівлі продукцією, і вуглеводні тут не є винятком. Ми вважаємо, що кращі умови для продажу таких продуктів, як газ - це вільний і прозорий ринок", - сказав представник Єврокомісії Ферран Тарраделлас.


Як передає Reuters, ЄК заявила, що про картель не було оголошено, і вона очікуватиме оповіщення про будь-які дії по укладанню подібної угоди, яке може змусити ЕС переглянути його енергетичну політику.


Крім того, за словами Тарраделласа, Єврокомісії не має на меті співпрацювати з виробниками газу в галузі досліджень і розробок.


Раніше голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що вважає намір Росії, Ірану і Катару продовжувати контакти з газових питань здоровим явищем.


Нагадаємо, що 21 жовтня, міністр нафти Ірану Голямхоссейн Нозарі повідомив, що Росія, Іран і Катар узгодили умови по створенню газової ОПЕК.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект