НОВИНИ

20.10.2008 | Перехідний уряд може виконувати функції головування Чехії в ЄС
Джерело - EurActiv

Після перемоги лівої опозиції на регіональних виборах, значно підвищилася ймовірність того, що головування в ЄС з січня 2009 року Чехія буде проводити з перехідним урядом.


Регіональні опитування 17-18 жовтня вказують на те, що опозиційна соціал-демократична партія колишнього прем'єра Іржі Пароубека перемогла з тріумфом в усіх 13 регіонах. На минулих виборах нині правляча партія прем'єра Мірека Тополанека виграла у 12 регіонах.


Опитування також вказують на те, що очікується зміна в чеському Сенаті, так як третина з 81 місця буде переобрана. Зараз правляча партія ODS має більшість у 41 місце. На виборах у вихідні тільки один з кандидатів із 27 став сенатором, набравши необхідні  59% голосів. Інші 26 місць, що залишилися, будуть виборюватися під час другого туру наступного тижня і соціал-демократи мають великі шанси на перемогу.


Вибори можуть мати великий вплив на чеську зовнішню та європейську політику. Соціал-демократи вели кампанію проти встановлення американського радару в країні. Також вони більш схильні ратифікувати Лісабонський договір.


Пароубек закликав Тополанека добровільно піти у відставку. Він заявив, що нинішній кабінет повине бути замінений технічним, перехідним урядом з метою забезпечення керівництва країною під час її президенства в ЄС у першій половині 2009 року.


Цей перехідний кабінет повинен працювати до червня 2009 року, а саме до виборів до Європарламенту, що можуть, на думку лідера опозиції, співпасти з дочасними парламентськими виборами.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект