НОВИНИ

20.10.2008 | Нові-старі лідери німецьких соціал-демократів
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Фактично вже за рік до виборів до бундестагу в Німеччині розпочалася передвиборча кампанія. На своєму позачерговому з’їзді СДПН офіційно затвердила свого кандидата в канцлери.


Міністра закордонних справ Німеччини, соціал-демократа Франка-Вальтера Штайнмайєра висунуто офіційним кандидатом від своєї партії на посаду федерального канцлера. Вибори у ФРН відбудуться 27 вересня наступного року. На позачерговому з’їзді Соціал-демократичної партії Німеччини в суботу в Берліні 52-річний Штайнмайєр заручився більшістю голосів однопартійців. За його кандидатуру на посаду канцлера проголосували понад 95 відсотків делегатів.


«Ми живемо у час ухвалення рішень. Тому я хочу через рік працювати канцлером, аби скерувати нашу країну в правильному напрямку», - зазначив Штайнмайєр.


Перед голосуванням глава МЗС Німеччини окремо підкреслив, що в майбутньому він виключає коаліцію з представниками Лівої партії:


«Хто не засвідчує розважливості та відповідальності, з тим не можна спільно керувати країною. Тому під час наступних виборів до бундестагу ми не матимемо коаліції з Лівою партією».


На з’їзді СДПН було також обрано нового голову партії. Ним став Франц Мюнтеферінг, за кандидатуру якого проголосували майже 85 відсотків делегатів.

«Ми хочемо знову повернути собі політичне лідерство. Інші мають канцлерку, але вони не мають політичного лідерства. Ми маємо шанс рухатися вперед і вирішити це на нашу користь», - зауважив Мюнтеферінг.


На посаді голови партії 68-річний політик змінив колишнього лідера соціал-демократів Курта Бека, який півтора місяця тому пішов у відставку. Мюнтеферінг уже очолював СДПН з березня 2004 до листопада 2005 року.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект