НОВИНИ

17.10.2008 | У Сенаті США вважають, що Путін переграв Захід у Центральній Азії
За матеріалами - Korespondent.net

Росія домоглася переваги над Заходом в енергетиці Центральної Азії завдяки успішній "особистій дипломатії" російського прем'єра Володимира Путіна, вважає впливовий сенатор Річард Лугар.



"Прем'єр-міністр Путін здійснює візити в регіон кілька разів щороку, і його особиста дипломатія є критично важливою для успіху Росії. Лідери НАТО і ЄС не виділили часу, енергії й політичного капіталу, необхідних для закріплення взаємин Заходу із цим регіоном", - говориться в розповсюдженому в четвер, 16 жовтня, у Вашингтоні тексті виступу сенатора в Національному оборонному університеті.


Підкресливши необхідність диверсифікованості поставок нафти й природного газу в Європу із Центральної Азії для протидії "енергетичної монополії" Росії, Лугар нагадав, що Казахстан і Туркменія, зокрема, мають у розпорядженні  "більші резерви енергії", які "можуть зіграти ключову роль у європейських зусиллях щодо диверсифікованості".


Як повідомив американський сенатор, лідери урядів Туркменістану й Казахстану хочуть розширити діалог із Заходом, але тим часом, підписали недавно великомасштабні угоди з Москвою про продаж Росії нафти й газу для доставки на європейські ринки.


За його словами, "ці угоди були частково реакцією на провал Заходу в забезпеченні альтернатив і у взаєминах з лідерами в цьому регіоні". У зв'язку із цим Лугар покритикував  Захід, назвавши політику в Центральній Азії "провалом у протидії енергетичної стратегії Росії".


Нагадаємо, недавно держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що Москва не має жодного права включати Казахстан у якусь особливу "зону впливу".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7365. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект