НОВИНИ

17.10.2008 | Корвет для українських ВМС допоможуть будувати європейські компанії
Джерело - УНІАН

У створенні українського військового корабля класу “корвет” візьмуть участь провідні французькі, німецькі, італійські та голландські компанії.


Про це повідомив перший заступник міністра промислової політики України Віталій Немилостивий під час круглого столу “Україна – НАТО: потенціал співпраці у сфері ОПК”.


“До створення українського військового корабля класу “корвет” залучатимуться провідні французькі, німецькі, італійські та голландські компанії. Наразі, ще триває робота з вивчення цього питання. Адже це доволі складний, наукомісткий і фінансово затратний проект”, - сказав В.Немилостивий.


При цьому він зауважив, що економічне обгрунтування проекту можна розглядати за двома аспектами. “Якщо йтиметься про задоволення визначених потреб лише вітчизняних Військово-морських сил, то, можливо, це буде дуже амбітний проект. Якщо ж інші країни виявлять бажання також закупати цей корабель, то це матиме інші економічні наслідки”, - зауважив заступник міністра.


У липні 2008 року командувач Військово-морських сил ЗС України адмірал Ігор Тенюх повідомив, що роботи зі створення ескізного проекту корабля типу “корвет” проходять згідно з графіком.


У свою чергу, голова Комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що реалізація проекту “корвет” може об’єднати підприємства оборонно-промислового комплексу України.


За його словами, на сьогодні до кооперації з розробки та виробництва корабля класу “корвет” залучено 50 підприємств ОПК, що розташовані в Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Запоріжжі, Черкасах, Севастополі, Сімферополі та Одесі. А.Гриценко зауважив, що, за попереднім оцінками, вітчизняні підприємства приблизно на 60% здатні забезпечити виконання робіт з будівництва корабля типу “корвет”. Він також наголосив, що будівництво “корвету” є критично важливим завданням для ВМС України, оскільки саме цей клас корабля визначено основним для українського військового флоту.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект