НОВИНИ

16.10.2008 | Качиньський таки прорвався в Брюссель на чартері
За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Президент Польщі Лех Качиньський усупереч волі уряду республіки прибув у середу в Брюссель для участі в роботі саміту ЄС, повідомили журналісти, що супроводжують главу польської держави.


Раніше польський уряд на чолі з прем'єр-міністром Дональдом Туском заявив, що участь Качиньського в роботі даного саміту ЄС небажана, оскільки цей саміт буде розглядати проблеми, що знаходяться в рамках прерогатив уряду.


Попереднім рішенням польського кабінету главою делегації Польщі на саміті ЄС був призначений прем'єр-міністр Туск.


До складу делегації, відповідно до даного документа, увійшли міністри закордонних справ і фінансів Польщі, однак імені президента Качиньського в цьому списку немає. Даний список надійшов у секретаріат ЄС і є офіційним, відзначають журналісти.


Тим часом, Качиньський незмінно наполягав на своєму конституційному верховенстві над прем'єр-міністром. Відповідно до польських законів, прибувши на саміт ЄС, він автоматично стає главою польської делегації.


Раніше надходили суперечливі повідомлення про те, чи акредитований Качиньський на саміті Францією, що зараз головує в ЄС.


Зі свого боку, у Брюсселі Туск продовжує наполягати на тому, що Качиньський не входить до складу польської делегації і не вправі брати участь у саміті ЄС. "Ми не хочемо, щоб хто б то не було, навіть вища посадова особа держави, заважала тут нашій роботі", - заявив журналістам прем'єр-міністр Польщі.


"Коли президент Качиньський опиниться в Брюсселі, він буде повною мірою знаходитися під захистом послів, - відзначив Туск. - Як він буде поводитися в Брюсселі, я не знаю. Ми здивовані, однак нам доведеться примиритися з усім цим. Ми нікому нічого поганого не зробимо".


Як відзначають журналісти, Качиньський вилетів у Брюссель чартерним рейсом польської компанії "ЛОТ", тому що уряд Польщі відмовився надати президентові країну офіційний борт TУ-154М.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект