НОВИНИ

15.10.2008 | ЄС задоволений виведенням російських військ з Грузії
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це йдеться у висновках Ради міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС, схвалених під час засідання в Люксембургу 13-14 жовтня.


“Рада із задоволенням відзначає, що після розміщення місії європейських спостерігачів в рамках політики безпеки та оборони, що складається з 200 осіб, російські війська були виведені з зон, що межують з Абхазію та Південною Осетією”, - зазначається у документі.


Рада міністрів підтвердила бажання взяти активну участь в переговорах з цього питання на рівні експертів, в тому числі за участі Росії та Грузії, що мають відбутися 15 жовтня в Женеві. Міністри країн-членів ЄС вважають, що ця дискусія має знайти шляхи розв’язання ряду проблем, що залишаються і, зокрема, питань забезпечення безпеки в регіоні, повернення переміщених осіб, включаючи Верхній Кодор та район Ахалгорі. Рада міністрів ще раз підтвердила свою відданість збереженню територіальної цілісності Грузії.


Як повідомляв УНІАН, після російсько-грузинської війни на початку серпня, значна частина Грузії була окупована російською армією. Зараз російські війська продовжують контролювати Абхазію та Південну Осетію, незалежність яких була визнана Росією у серпні.


На початку вересня країни-члени ЄС схвалили рішення про направлення місії спостерігачів для Грузії, водночас, було досягнуто домовленості про виведення російських військ з території Грузії. Розміщення місії спостерігачів в Грузії розпочалося наприкінці вересня. Загальна кількість спостерігачів становить 200 осіб.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5605. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект