НОВИНИ

14.10.2008 | У НАТО виправдовуються, що їхній "вирок" Україні неправильно зрозуміли
Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

У НАТО зазначають, що слова генерального секретаря організації Яаап де Хооп Схеффера щодо того, що надто рано говорити про запрошення України та Грузії до альянсу, були подані в контексті, відмінному від того, який мав у дійсності Генсек.


Про це заявив офіційний представник Альянсу Джеймс Аппатурай у Брюсселі в понеділок у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", коментуючи розповсюджену ЗМІ інформацію з посиланням на інтерв'ю Схеффера угорській газеті "Непсабадшаг" про те, що зараз ні та, ні інша країна не готові до членства в НАТО і говорити про це рано.


"Генеральний Секретар говорив це у відношенні широкої дискусії з питання Плану дій із набуття членства. Він сказав дві речі, і я це пам'ятаю дуже чітко", - зазначив Аппатурай.


"Перше, що рішення навіть у відношенні ПДЧ не на сьогодні, маючи на увазі конкретний день, але не маючи на увазі грудень, і підкреслив, що перша оцінка буде дана в грудні. А сьогодні – початок жовтня, і це – не час для рішень по ПДЧ. І друге, що він сказав, так це те, що і членство теж не для сьогодні. І я думаю, усі це розуміють", - підкреслив він.


Офіційний представник ще раз нагадав, що перша оцінка щодо ПДЧ буде зроблена в грудні.


"І яким би ні було рішення по ПДЧ, це – наступний крок. І обидві країни мають продовжувати працювати, щоб досягти стандартів, необхідних членства", - підкреслив Аппатурай.


Як відомо, раніше Радіо "Свобода" повідомила, що Схеффер в інтерв'ю газеті "Непсабадшаг" заявив, що запрошувати Україну та Грузію в НАТО на даний момент передчасно, тому що жодна з цих країн зараз не готова до членства в Альянсі.


При цьому Генсек НАТО нібито сказав, що поки "зарано говорити, коли вони отримають формальне запрошення в Альянс".


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8333. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект