НОВИНИ

14.10.2008 | Україна ще може отримати ПДЧ в грудні
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій не бачить підстав говорити, що в грудні Україна не отримає План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО.


Про це він заявив в Берліні в розмові з власним кореспондентом УНІАН.


« Ми на сьогоднішній момент не маємо підстав говорити, що в грудні ми не отримаємо ПДЧ.  Звичайно, ситуація є неоднозначною, і багато, наприклад, в німецнькому політикумі не вважає за можливе таке рішення, але рішення нам буде відомо лише в грудні », - сказав він.


Відповідаючи на запитання щодо того, чи може вплинути політична нестабільність в Україні на рішення НАТО, перший заступник міністра зазнаяив, що в своїх дискусіях уникає говорити про політичну нестабільність.


«Власне кажучи, ми маємо демократичний політичний процес, і те, що в ході цього демократичного процесу висловлюються різні думки. Я взагалі не вважаю використання конституційного права щодо припинення повноважень парламенту якоюсь ознакою політичної нестабільності. Це є нормальний політичний процес », - сказав він.


В.ХАНДОГІЙ зазначив, що він намагається в усіх дискусіях з партнерами по НАТО пояснити саме цю позицію.


«Який це матиме вплив на рішення в грудні – важко сказати, я можу відверто сказати, що він не додає, скажімо так. Це може бути зайвим аргуметом для тих, хто і без цього не були великими адвокатами надання нам ПДЧ у грудні, а сьогодні вони отримують отакий ще, з їхнього погляду, додатковий аргумент, як політична якась невизначеність, вони можуть говорити про те, що хочуть почекати до нової коаліції і до підтвердження цією коаліцією тих зобов`язань, які Україна взяла на себе раніше. Звичайно, це не додає нам оптимізму», - сказав перший заступник міністра закордонних справ.


В.ХАНДОГІЙ також висловив сподівання, що останні події на Кавказі не вплинуть на політиків країн-членів НАТО при прийнятті рішення щодо надання ПДЧ Україні.


«Ми ведемо свою власну зовнішню політику, пріоритетом якої є надання нам ПДЧ. Ми ніяким чином не пов`язуємо це до грузинських подій, ми сподівались отримати ПДЧ в Бухаресті задовго до грузинських подій», - сказав він.


«Звичайно, російсько-грузинська війна на політиків впливає, але рішення, мені хочеться сподіватися,буде прийматися щодо України», - додав він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект