НОВИНИ

13.10.2008 | У Будапешті члени НАТО підтримали намагання України та Грузії вступити до Альянсу
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Позиція НАТО до України та Грузії в питанні вступу до Північноатлантичного Союзу не зазнала змін. Ці дві країни будуть в Альянсі, але не зараз. Це ще раз підтвердили міністри оборони країн НАТО, які зібралися цими днями в Будапешті. Свою тверду підтримку Києву та Тбілісі висловила і «господиня» зустрічі, Угорщина.




Зустріч міністрів оборони країн НАТО у Будапешті, 10 жовтня 2008 р.


Обговорення питань глобальної безпеки у світі не завадило учасникам наради НАТО в Будапешті обмінятися думками щодо євроатлантичних прагнень України та Грузії. І хоча ніяких рішень з цього приводу не ухвалювали, тема для українців та грузинів аж ніяк не закрита. До неї політики та військові повернуться знову в середині листопада на наступній зустрічі у Талліні.


Однак перспективи отримання Україною і Грузією Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ) у грудні стають примарними. Виною цьому є, головним чином, внутрішня ситуація в Україні, говорять місцеві експерти.


Ця новина дещо розчарувала міністра оборони України Юрія Єханурова. «Звичайно, це важка ситуація», – сказав він під час зустрічі з представниками преси і пояснив: «Є кілька країн, які займають позицію, що в грудні повинен відбутися лише перший етап підбиття підсумків щодо готовності України отримати ПДЧ».


Юрій Єхануров зустрівся в Будапешті зі своїми колегами з оборонних відомств Грузії, Польщі та Угорщини і почув їхню тверду підтримку в цьому сенсі.


«Серпнева війна на Кавказі – це однозначно російська агресія»


Експерт Будапештського інституту демократичних трансформацій Іштван Дярматі, зокрема, вважає, що після подій на Кавказі НАТО має більше, а не менше ангажуватися в регіоні.


«У НАТО з більшим зацікавленням спостерігають за тим, які процеси нині відбуваються в Грузії, в Альянсі з’явилося більше важелів впливу на Тбілісі. Якщо хтось боїться, що грузини задумали щось лихе, то я особисто цього не боюся. На мою думку, серпнева війна на Кавказі – це однозначно російська агресія проти Грузії. Грузинів спровокували на це. Але, якщо в Європі існують протилежні думки, то набагато кращим буде, якщо їх активніше залучатимуть до співпраці з НАТО і контролюватимуть те, що роблять грузини», – зазначив Іштван Дярматі.


Між іншим, у жовтні міністр закордонних справ Угорщини Кінґа Гьонц поїде на церемонію відкриття посольства Угорської Республіки в Тбілісі. Ця подія відбудеться на півроку раніше від запланованого терміну, і це свідчить про те, що Угорщина хоче зміцнити свої стосунки з Тбілісі, вважають оглядачі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8927. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект