НОВИНИ

13.10.2008 | «Форум 2000»: Глобальна дискусія про найбільші політичні проблеми сучасності відкрилась у Празі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У столиці Чехії відкрилась міжнародна конференція «Форум 2000», проведення якої в 1997 році ініціював відомий чеський правозахисник, перший президент Чехії Вацлав Гавел. Цьогорічний «Форум 2000» є вже 12-м в історії. Із плином часу він здобув авторитет вагомої події, до якої прислухаються в політичному світі.


 Від початку організатори «Форуму 2000» ставили собі за мету зібрати докупи в Празі відомих політиків, учених, інтелектуалів, щоб відкрито дебатувати про найважливіші проблеми сучасності й виклики, які ставить перед людством час. І цього року в дебатах візьмуть участь особи, яких знають у світі: російський опозиційний політик Ґаррі Каспаров, колишній польський дисидент Адам Міхнік, лідер білоруської опозиції Олександр Мілінкевич, колишній генеральний директор Світової організації торгівлі Майк Мур, низка відомих політиків, учених, правозахисників із Саудівської Аравії, Мексики, Нової Зеландії, Канади, Зімбабве, інших країн.


Визначаючи тему цьогорічної конференції «Форум 2000» – «Відкритість і фундаменталізм у 21-му столітті», – її ініціатор Вацлав Гавел наголосив, що намагався торкнутись явищ, що є природніми для історії людства, а, з іншого боку, вперше почали визначати напрямок розвитку. Розпадається біполярний світ – явище, яке вже виголошується як кінець світу. Загострюються етнічні й релігійні конфлікти, фанатизм у різних кутках світу проникає навіть до життя політиків чи митців.


Настав час, вважають організатори празької конференції, щоб голосно говорити про те, що має бути визначена межа, котра відділяє віру від фанатизму, і що проблеми у світі потрібно вирішувати тільки ненасильницькими методами.


Дебати торкнуться і того, як можна допомагати охоронцям прав людини, наприклад, у Білорусі, або ж того, чим побороти глобальний страх з енергетичної чи економічної кризи.


Мета варта зусиль


Такі дебати непрості, однак мета варта витрачених зусиль, вважає голова фундації «Форум 2000» чеський політолог Олдржіх Черни, який від початку разом із Вацлавом Гавелом належить до команди організаторів празьких форумів.


«Я дозволю собі вільно парафразувати президента Вацлава Гавела, з яким я згідний, що ні ця, ні попередні конференції не можуть суттєво вплинути на світовий розвиток. Та, незважаючи на це, потрібно неустанно знову і знову порушувати наболілі запитання і шукати на них відповіді. Саме це є метою «Форуму 2000». Ми в Празі шукаємо можливості діалогу і порозуміння. Навіть якщо хтось говорить, а інший його не хоче чути, все одно мета пошуку діалогу вартує невпинних зусиль розвивати цей діалог далі», – каже Олдржіх Черни.


Окремими темами для дискусії цього року винесені політична ситуація в Білорусі і глобальна фінансова криза. «Форум 2000» також надасть можливість усім учасникам обговорити стан прав людини в Росії, Бірмі, Венесуелі й на Кубі. Уперше в історії за роботою цьогорічного форуму можна стежити на інтернеті за адресою: www.forum2000.cz


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект