НОВИНИ

02.10.2008 | Якщо Молдову і Придністров'я об'єднати, країна точно не піде в НАТО
Джерело - УНІАНМолдова не має наміру вступати до НАТО, заявив президент республіки Володимир Воронін в інтерв`ю радіостанції "Эхо Москвы". Голова держави зазначив, що в Конституції зафіксований статус постійного нейтралітету, який, зокрема, передбачає невступ до будь-яких оборонних військових союзів.

В.Воронін спростував твердження про те, що Росія, нібито, згідна розміняти Придністров`я на зобов`язання Молдови не вступати до НАТО. За його словами, питання про заміну нейтрального статусу Молдови не стоїть ні всередині республіки, ні за її межами.

В.Воронін наголосив також, що вступ Молдови до НАТО неможливий ні за якої зміни влади, оскільки зміна конституційної норми - дуже складна процедура, можлива тільки після референдуму, в якому мають брати участь 60% населення всієї Молдови. Як зазначив В.Воронін, у разі об`єднання правого і лівого берегів Дністра, з урахуванням Придністров`я вийде та кількість населення, яка на референдумі ніколи не проголосує за зміну нейтрального статусу країни.

При цьому, як сказав В.Воронін, пославшись на керівників НАТО, небажання Молдови вступати до НАТО не є перешкодою для інтеграції країни в ЄС.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект