НОВИНИ

26.09.2008 | МЗС Росії не бачить підстав для підвищення Україною орендної плати за ЧФ РФ
За матеріалами - ИнтерфаксМЗС Росії не бачить підстав для підвищення Україною орендної плати за ЧФ РФ

 


Орендна плата за перебування Чорноморського флоту РФ у Криму повинна залишитися незмінною, навіть якщо Україна погасить борги перед Росією, переконані в МЗС РФ.

"Навіть якщо це (погашення боргу) відбудеться, питання про розмір орендної плати залишиться недоторканим, тому що в наших домовленостях зафіксовано, що в цьому випадку сума в 98 млн доларів у рік буде виплачуватися готівкою", - сказав у п'ятницю під час телемосту з Києва посол з особливих доручень МЗС Росії Володимир Дорохін.


Він нагадав, що щорічна плата Росії Україні за перебування флоту в Криму в 98 млн доларів списується із заборгованості Києва перед Москвою.


Дорохін також вважає, що будь-які зміни в порядку функціонування й перебування російського флоту в Севастополі мають вносити винятково після консультацій.


"Механізми всіх погоджень розроблені на двосторонній основі, і змінювати їх потрібно також на основі двосторонніх домовленостей", - зазначив російський дипломат.


Він додав, що в Москві не зацікавлені в конфронтації навколо Чорноморського флоту, і закликають не політизувати це питання.


"Російські моряки повинні бути поза політикою", - підкреслив Дорохін.


Київ досі не надав Москві офіційну пропозицію про збільшення орендної плати за перебування ЧФ РФ у Криму, повідомив Дорохін.


"Досі українських пропозицій на столі немає, тому назвати конкретну суму, на яку вони хочуть збільшити оренду, я не можу", - сказав він.


Водночас  російський дипломат підкреслив, що в Москві виступають проти перегляду умов перебування Чорноморського флоту в Криму.


"Наша позиція з перебування флоту в Севстополі не змінилася", - зазначив він.


Як повідомлялося, 25 вересня в МЗС України відбулися чергові україно-російські консультації з питань функціонування ЧФ РФ і його тимчасового перебування на території України.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект