НОВИНИ

30.09.2008 | Вашингтон намагається помирити Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко (світова преса)
Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Провідні газети світу публікують низку матеріалів про можливі наслідки вторгнення Росії в Грузію для глобальних суперечностей. Йдеться про наростання нової хвилі протистояння між Росією та США. Чимало оглядачів переконані, що Вашингтон намагатиметься всіма силами схилити своїх європейських союзників до надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО на саміті в грудні. Газети чимало пишуть про черговий виборчий фарс у Білорусі, де президент Олександр Лукашенко розіграв, як вважають чимало експертів, чергову маніпуляцію з голосами білорусів на недільних парламентських виборах.


Відоме лондонське аналітичне видання «Джейнз» оприлюднило новий аналітичний проноз щодо можливого розвитку подій довкола наслідків російсько-грузинського протистояння. Тут також ідеться й про можливе місце України у нових глобальних сценаріях. Лондонські експерти вважають, що Росія недвозначно показала у Грузії, що хоче «повернути під свій контроль ті території у близькому зарубіжжі, котрі називалися раніше «сферою впливу Москви». Але, на думку аналітиків з «Джейнз», тут Росія наштовхується на твердий опір США, які мають намір схилити НАТО до надання Україні Плану дій щодо членства в альянсі саме у грудні цього року на саміті у Брюсселі. Це лондонське видання також вважає, що у зв’язку з грудневими планами, Вашингтон докладатиме максимум зусиль для примирення між Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко та своєчасної виплати Києвом всіх газових боргів Росії, щоб зменшити привід Москви для нових відключень газу цієї зими. На майбутнє експерти з «Джейнз» сумніваються у реальності воєнного конфлікту між Росією та Україною, бо це загрожує бізнесовим інтересам Москви, яка транспортує більшу частину свого газу на Захід саме через Україну.


Окремі європейські газети інформують про напружену ситуацію в Парламентській асамблеї Ради Європи, де сьогодні обговорюють грузинське питання. Низка європейських депутатів з ПАРЄ пропонують зменшити повноваження депутатів від Росії, але це, як пише німецька «Франкфуртер Рундшау», може призвести до виходу Москви з ПАРЄ. Тому французька резолюція в ПАРЄ пропонує різко осудити агресію Росії в Грузії, без санкцій супроти Москви.


Американський тижневик «Ньюзвік» друкує виступ президента Польщі Леха Качинського, який вважає, що Захід лише запобіг спробі Росії скинути Міхеїла Саакашвілі, але не ліквідував загрозу Росії альтернативним шляхам постачання енергії для Заходу на Кавказі. Качинський переконаний, що Захід не зміг поки що гідно відповісти Росії і, на його думку, надання ПДЧ для України і Грузії в Бухаресті допомогло б уникнути цю кризу.


Європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» оприлюднило аналіз парламентських виборів у Білорусі. Видання наводить думку низки експертів, які вважають, що головною причиною поразки опозиції на цих виборах була «атмосфера страху, яка панувала в країні багато років».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект