НОВИНИ

23.09.2008 | Чи врятують світ від фінансової кризи американські платники податків?
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Урядові гарантії США дещо заспокоїли фінансову систему світу. Кінець минулого і перший день цього тижня пройшли під знаком очікування стабілізації на ринках. Гарантії міністерства фінансів США щодо грошових збережень пересічних американців, пропозиції Білого дому щодо стабілізації фінансової системи і проект плану уряду, направлений до Конгресу, – все це додає оптимізму інвесторам. Хоча, як вважають експерти, до повної стабілізації ще далеко.


Американський уряд планує додатково виділити для стабілізації фінансової системи країни близько 700 мільярдів доларів. Міністр фінансів США Генрі Полсон звернувся до Конгресу із закликом якомога найшвидше ухвалити урядовий план допомоги фінансовим інституціям.


Деталі цього плану, який розробляють Полсон і глава Федеральної резервної системи Бернанке спільно з Конгресом, ще не відомі. Але головне у ньому, що, на думку Генрі Полсона, вкрай складно реалізувати, – це план викупу неліквідних активів на кшталт незабезпечених іпотечних позичок, які видали банки та різні фінансові компанії.


Уже відомі перші кроки уряду стосовно «Фредді Мак, Фенні Мей», «Амерікен Іншурієнс Ґруп». Але напруги додає те, що це ще не все, бо подейкують про труднощі не лише «Морган Стенлі», але й про загрози для «Сітібенк» та для інших американських фінансових установ.


Генрі Полсон сказав, що такий «сміливий крок» уряду буде дорого коштувати, але відсутність його коштувало б ще більше.


«Я впевнений, що такий сміливий підхід коштуватиме американським родинам значно менше, аніж продовження фінансових крахів та застій на ринках кредитування і їхня нездатність фінансувати економічне зростання», – заявив Генрі Полсон.


Пізніше міністр фінансів запевнив, що влада буде робити все, щоб подолати наслідки фінансової кризи і захистити своїх громадян.


Маккейн критикує Обаму, а Обама – республіканців


Тема фінансової кризи використовується і в боротьбі між двома кандидатами на посаду президента США. Так, Джон Маккейн, кандидат від республіканців, заявив у неділю: «Минулої п’ятниці я запропонував план всебічної реформи зруйнованих інституцій, які стали причиною нинішньої кризи і серйозною загрозою для всієї нашої економіки. Головне у цьому плані – зберегти для людей житло, заощадження і зробити це шляхом захисту фінансів та фондових ринків. А ось сенатор Обама  у такий важливий момент  не запропонував ніякого плану».


А вже Барак Обама, кандидат у президенти від демократів, у свою чергу, обвинуватив уряд республіканців у втраті контролю над ринком. До речі, подібну позицію зайняла і канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка у неділю розкритикувала Вашингтон за відсутність контролю за спекуляціями на фінансових біржах і спекулятивними кредитами, що стало головної причиною кризи у світі.


Спікер Палати представників США і лідер демократичної більшості в Конгресі Ненсі Пелосі заявила, що план уряду щодо підтримки фінансової системи не містить достатніх гарантій і закликала Конгрес насамперед ухвалити цього тижня пакет заходів щодо захисту інтересів податників податків.


У світі сподіваються, що заходи уряду США сприятимуть стабілізації на ринках, але є серйозні побоювання, що криза занадто дорого обійдеться для платників податків, бо для компенсації мільярдних витрат на вихід із кризи уряд мусить підвищувати податки. Кандидат у віце-президенти від Демократичної партії Джо Байден вже навіть заявив, що збільшення податків – це нині патріотичний обов’язок.


Представники країн «індустріальної сімки» заявили у понеділок, що діють спільно, щоб зменшити негативні наслідки світової фінансової кризи, і схвалили антикризові кроки американської влади. Міністр фінансів США Генрі Полсон і голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке тісно співпрацюють з колегами з «Великої Сімки», щоб представити на засіданні лідерів цих країн 10 жовтня детальний план заходів щодо зміцнення світової фінансової системи.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект