НОВИНИ

18.09.2008 | Спільне засідання українських частин комітетів з питань співпраці Україна-ЄС
Джерело - Європейський простір

16 вересня вперше за час існування українських частин органів Україна – ЄС, утворених на виконання Угоди про партнерство та співробітництво, відбулося спільне засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Української частини Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС за спів-головування Віце-прем’єр-міністра України Григорія Немирі та Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Бориса Тарасюка.


Виходячи з формату проведення спільного засідання в ньому взяли участь представники органів виконавчої влади України, народні депутати України з профільних комітетів Верховної Ради України, представники громадських організацій.


Проведення засідання у такому складі було ініційовано Віце-прем’єр-міністром Григорієм Немирєю з метою налагодження ефективного механізму взаємодії законодавчої та виконавчої гілок влади на євроінтеграційному напрямку, їх злагодженої роботи задля вчасного вирішення питань, які стоять на порядку денному відносин Україна-ЄС. Зокрема, було підкреслено важливість сприяння у пріоритетному розгляді тих законопроектів, прийняття яких покликане вирішити проблемні питання у відносинах Україна – ЄС або сприятиме прискоренню інтеграцію нашої держави до ЄС. В першу чергу це стосується вчасного виконання низки заходів згідно із Планом дій Україна – ЄС , що передбачає їх законодавче закріплення з боку України.


“Проведення спільного засідання підтверджує існування консенсусу серед представників усіх політичних сил в Україні щодо спільного підходу до євроінтеграційного курсу України. Зокрема, цей процес включає в себе три принципові складові:


Перша – концептуальна, яка передбачає здійснення політики інтеграції до ЄС через проведення внутрішньої підготовки країни до членства в ЄС, а не тільки, як зовнішньополітичний (дипломатичний) напрямок роботи.


Друга – організаційна, пов’язана зі створенням ефективного механізму координації цієї політики. У цьому зв’язку знаковим є те, що Урядом прийнято рішення про утворення Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції. Окрім того, позитивом діяльності Уряду є налагодження системності у роботі Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, яка проводить свої засідання щомісячно.


Та, нарешті, третя – фінансова складова, яка має забезпечити проведення інформаційної кампанії, кадрової підготовки фахівців, гармонізацію законодавства України до законодавства ЄС”, - зазначив Григорій Немиря.


“Приймаючи до уваги переговори щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка включатиме положення про поглиблену зону вільної торгівлі Україна–ЄС з регуляторним наближенням, особливої уваги Парламенту та Уряду потребує адаптація національного законодавства до законодавства ЄС, а також запровадження механізму здійснення експертизи законопроектів, які розглядаються в Парламенті України, на предмет їх відповідності законодавства ЄС”, - наголосив Григорій Немиря.


Заслухавши інформацію про результати Дванадцятого Саміту Україна–ЄС учасники засідання схвалили проект Заяви Верховної Ради України про результати Дванадцятого Саміту Україна – ЄС та рекомендували Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції винести його на розгляд Верховної Ради України.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект