НОВИНИ

18.09.2008 | У Європі кажуть, що заклик Криму погіршить побоювання
Джерело - ВВС, Українська правда

Заклик з боку Верховної Ради автономії Криму до Верховної Ради України визнати незалежність сепаратистських регіонів Грузії погіршить побоювання, що грузинський сценарій може повторитися в Україні. Про це пише британський часопис "Financial Times", повідомляє ВВС.


На думку британського видання, цей заклик є символічним, і український парламент сам у глибокому розколі через грузинське питання.


Але, зазначає газета, цей заклик погіршить побоювання, що грузинський сценарій може повторитися в Україні – тобто коли підтримуваний Росією сепаратистський регіон починає протистояння з центром.


Також газета нагадує про розвал коаліції і ризик нових, третіх за рахунком парламентських виборів за стільки ж років.


Українська замітка є частиною статті про нову еру у стосунках між Росією та НАТО в контексті російсько-грузинського конфлікту.


"Financial Times" пише, що в четвер ввечері міністри оборони альянсу мають обговорювати пост-грузинські напрямки розвитку, зокрема, мова може піти про гарантії взаємної безпеки для держав-членів НАТО.


Неформальний самміт, пише газета, було заплановано задовго до подій у серпні, але тепер на ньому велику увагу буде приділено засобам захищати територію самих держав-членів альянсу.


Джерела всередині НАТО, як пише газета, твердять, що ніхто серйозно не розглядає імовірності російського втручання на території нових членів НАТО, наприклад, країн Балтії.


Але безпека у тих країнах може бути зміцнена через проведення більшої кількості спільних навчань та певне реформування командної структури.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект