НОВИНИ

12.11.2004 | Делегація найбільшої "всеєвропейської" партії визначилася щодо сучасних українських реалій
За матеріалами - Інституту євроатлантичного співробітництва

Європейська Народна Партія висловлює підтримку кандидату в Президенти України Віктору Ющенку та закликає українські органи влади забезпечити чесний і прозорий перебіг другого туру виборів.


Про це повідомив президент Європейської Народної Партії Вілфред Мартенс на брифінгу після зустрічі з лідером "Нашої України" Віктором Ющенком.


Він підкреслив, що Україна має велике європейське майбутнє і відіграє важливу роль, "як місток між Європою і сусідами України, наприклад, Росією".


В.Мартенс підкреслив, “ми підтримуємо В.Ющенка, тому що він чесний і прямий політик…” “Ми переконані, що як тільки його буде обрано Президентом України, він реалізує в Україні такі ж цінності, які ми захищаємо в ЄС”, - наголосив він.


Водночас він зауважив, що європейських партійців дуже непокоїть процес проведення виборів в Україні. Він повідомив, що нещодавно на саміті ЄНП була ухвалена резолюція щодо виборів в Україні, яку підписали прем´єр-міністри європейських країн, які є членами партії. В цій резолюції ЄНП закликає українські органи влади вжити всіх необхідних заходів щодо забезпечення чесних і прозорих виборів, створити умови, для уникнення можливості застосування адміністративного ресурсу, або фальсифікацію виборів, захистити свободу ЗМІ, рівний і неупереджений доступ до ЗМІ всіх кандидатів, а також надати рівні можливості для голосування українців, які проживають за кордоном, створивши додаткові дільниці за кордоном.


В.Ющенко, в свою чергу, подякував за підтримку, підкресливши, що блок "Наша Україна", який він очолює, виступає за євроінтеграцію України "як системну дорогу, що має забезпечити імплементацію демократичних, економічних, ринкових та інших системних цінностей".


Для цього, наголосив В.Ющенко, українським політикам необхідно взяти на себе відповідальність, проявити мужність, щоб на національному рівні зробити реальні кроки щодо євроінтеграції. Зокрема, велика робота має бути проведена на законодавчому рівні. "Сьогодні ми говорили про те, що український парламент переживає новітню структуризацію і дуже важливим в стінах парламенту мати такий потенціал, щоб проторувати найкоротшу стежку до європейської інтеграції", - сказав він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект