НОВИНИ

16.09.2008 | Європейський Союз відправить спостерігачів до Грузії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили остаточне рішення щодо відрядження до Грузії 200 спостерігачів. Водночас не всі країни готові брати участь в операції.

Країни Євросоюзу знову розділилися на два табори. Німеччина, Франція, Великобританія та Польща відразу заявили, що хотіли б надіслати значну кількість своїх спостерігачів у рамках місії Євросоюзу. Водночас деякі інші держави не виявили ентузіазму з цього приводу. Приміром, бельгійський міністр закордонних справ Карел де Гухт повідомив, що його країна можливо відрядить своїх спостерігачів до регіону лише через шість місяців, коли відбудеться перша ротація.


За словами Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хавєра Солани, нині потрібно якнайшвидше сформувати контингент, а вже потім спостерігати за розвитком подій. «Перше наше зобов'язання - спрямувати 200 спостерігачів. А потім ми подивимося, як розвиватиметься ситуація. Можливо, ми вийдемо за межі цих зобов'язань і дислокація відбудеться і в інших місцях», - сказав Солана.


Поки що через безкомпромісну позицію Росії миротворці не зможуть працювати в Південні Осетії та Абхазії. Франція, яка нині головує в ЄС, сподівається, що згодом спостерігачів допустять і на територію самопроголошених республік.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект