НОВИНИ

11.09.2008 | «Після розпаду коаліції важко було на щось сподіватися» (огляд європейської преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська преса широко коментує підсумки саміту ЄС – Україна, що відбувся в Парижі. Суть публікацій полягає в тому, що Києву не варто було сподіватися на якісь особливі результати зустрічі. Для цього поки що немає серйозних підстав, особливо в контексті чергової кризи у владній коаліції, наголошують видання.


Європейський Союз має рацію, що не хоче ставити на вступ України, вважає британська «Таймз».  Представники української делегації заявили, що вкрай розчаровані цим. А якщо це так, зазначає газета, то це свідчить, що вони надто багато хотіли. З’явитися на переговори через тиждень після розпаду коаліції і претендувати на найвищий бал зі стабільності і просування реформ – це навіть за стандартами дипломатичної гри дещо занадто, іронізує британська газета.


«Таймз» вказує і на те, що Україна надто велика для того, щоб ЄС міг навіть розглядати розширення з її участю, принаймні, зараз. Європейський Союз цілком правильно вказує Україні, що перед тим, як хоча б запускати в Брюсселі машину розгляду її кандидатури на вступ, вона має ще й позбутися її внутрішнього роздвоєння. Правда, навіть у цьому разі машина дасть негативну відповідь, зазначає лондонська газета.


«Впустити нового члена – для ЄС набагато складніше рішення, ніж для НАТО. Коли до ЄС вступають великі країни, це має певний вплив на економіки і навіть безпосередньо на населення всіх інших членів, а також на бюджети, виборчі права і культурні аспекти Союзу… при тому, що він сам поки що у всьому цьому не може розібратися», – таким чином пояснює британська «Таймз», чому Україні поки що не світить прийняття в ЄС.


Інша британська газета, «Файненшел Таймз», вмістила статтю, лейтмотив якої – сподівання Києва щодо ЄС не виправдалися.


Автор публікації пише, що лідери ЄС відмовились запропонувати Україні чіткий шлях до членства в Євросоюзі і дуже розчарували цим українських офіційних представників, які сказали, що організація втратила золоту нагоду стабілізувати її східні кордони і заохотити політичні та економічні реформи в Україні.


Втім, наголошує видання, Україна має радіти і з майбутньої угоди про асоціацію з ЄС. «Файненшел Таймз» стверджує, що Президент України Віктор Ющенко майбутню угоду про асоціацію привітав і дав чітко зрозуміти, що він не відмовляється від надії, що Україна таки стане колись членом Європейського Союзу.


Угоду про асоціацію підпишуть наступного року. Однак видання пише, що деякі представники української делегації вже заявили, що їхній уряд обережно поставиться до підписання угоди, щоб у деяких європейських столицях це не розцінювали як офіційну згоду Києва на статус, який взагалі не передбачає членства.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2384. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект