НОВИНИ

11.11.2004 | Угоду про асоціацію ЄС може укласти з Україною не раніше 2008 року
Джерело - ProEUROPA

Угоду про асоційоване членство Європейський Союз може підписати з Україною не раніше 2008 року за умови проведення реформ та курсу країни на євроінтеграцію. Таку думку висловила в інтерв”ю проекту ПроЄвропа представник директорату зовнішніх відносин генерального секретаріату Ради Євросоюзу, відповідальна за відносини з Україною, Софія Морейра де Соуза.


За її словами, Україна потребуватиме багато часу на проведення реформ.



„На сьогодні маємо трирічний план дій (Україна-ЄС), який поки що не підписано. Якщо він почне реалізуватися на початку наступного року, то діятиме до 2008 року. Ретельне виконання плану приведе до нового рівня співробітництва – укладання “покращенного” договору про співробітництво, яким може стати угода про асоційоване членство, котра в перспективі може привести до вступу в Євросоюз”, зазначає Софія Морейра де Соуза.


„Навіть, якщо це буде договір про асоційоване членство, він не може бути підписаний раніше 2008 року, поки не буде реалізований План дій”, вважає вона. Представник Ради ЄС не змогла назвати конкретну дату представлення такої перспективи. „Це залежатиме від роботи, як в самому Євросоюзі, так – ще більше – від реформ в Україні”, підкреслила вона.


На її думку, європейські перспективи України залежатимуть не від того, хто з кандидатів виграє вибори Президента України, а від того, яким чином це відбудеться.


„Перемога будь-якого кандидата в чесних виборах активізує співпрацю. Це допоможе Україні реалізувати демократичні реформи та пожвавити торгівлю, а ми можемо заявити, що на цьому рівні ми розділяємо аналогічні цінності. Таким чином, держава стане на один крок ближче до Євросоюзу”, заявила Софія Морейра де Соуза.


Водночас, вона висловила сумнів в тому, що „ЄС зможе найближчим часом представити Україні чіткішу перспективу членства”.


„Сьогодні ми ще мусимо дослідити наслідки травневого розширення та підготуватися до прийому нових членів у 2007 році”, пояснила представник Ради ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9628. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект