НОВИНИ

05.09.2008 | Через розвал коаліції Україні дадуть гарбуза без європейської перспективи?
Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

Останні події в Україні стали причиною того, що надання європейської перспективи новій посиленій угоді Україна-ЄС заблоковано.


 
Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю повідомив європейський дипломат, близький до переговорних кіл.


"Короткозорість ваших політиків дивує. Ще в середу позиції України були досить гарними для того, щоб у політичній частині угоди про асоціацію були прописані такі положення, як "на основі спільних цінностей і європейського вибору України" і "будуть відкриті". Але тепер вони викреслені, і записано "не передбачає майбутніх відносин", тобто назва "Про асоціацію" тепер не говорить про європейську перспективу Києва, не зобов'язує ні до чого. Позитивне формулювання було змінено на негативне", - сказав дипломат.


Він уточнив, що саме події середи (розвал демократичної коаліції) стали причиною того, що переговорні позиції України "різко погіршилися", а позиції групи країн - супротивників - "різко покращилися".


"У результаті одна країна - Нідерланди - заблокувала відкриття європейської перспективи для Києва, апелюючи саме до цих подій", - підкреслив співрозмовник.


"Мені важко говорити, але песимістичні очікування тих, хто реально підтримували Україну, стали ще песимістичнішими", - додав він.


Відповідаючи на питання про можливу зміну позиції, оскільки до самміту ще залишився певний час, дипломат висловив думку, що це практично неможливо.


"Як вчинить Україна у даній ситуації - погодиться з тим, що в неї немає європейської перспективи або відмовиться від такої угоди - тепер це тільки рішення Києва", - сказав він.


Самміт Україна-ЄС відбудеться 9 вересня в Евіані (Франція). 22 липня Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ вирішила назвати нову угоду між Україною і ЄС угодою про асоціацію.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект