НОВИНИ

02.09.2008 | Білий Дім підтримав рішення ЄС щодо Росії
За матеріалами - Korespondent

Адміністрація Джорджа Буша заявила про підтримку рішень, що було прийняте 1 вересня в Брюсселі надзвичайним самітом лідерів ЄС щодо ситуації навколо Грузії, на якому лідери країн ЄС вирішили відкласти переговори стосовно базової згоди з Росією."Цей надзвичайний саміт ЄС демонструє, що Європа й США єдині у твердій підтримці територіальної цілісності, суверенітету й відновлення Грузії", -говориться в заяві прес-секретаря Білого дому Дани Періно.


У ньому підкреслюється, що американська адміністрація "аплодує прихильності ЄС направленню місії ЄС у Грузію й закликає держави-члени ЄС направити спостерігачів якнайшвидше".


"Ми підтримаємо призначення спеціального представника ЄС щодо цієї кризи й з нетерпінням чекаємо можливості працювати разом із цим посланником", - говориться в заяві Періно.


Нагадаємо, що в підсумковій заяві саміту лідери 27 країн-членів Євросоюзу, зокрема, вирішили  призначити спеціального представника цієї регіональної організації щодо Грузії.


Білий Дім у своїй заяві також підкреслює, що адміністрація президента Буша буде "працювати разом з ЄС для сприяння Грузії в її відновленні й буде брати участь у міжнародній конференції з відновлення Грузії".


"Ми приєднуємося до ЄС в осуді рішення Росії про визнання незалежності Абхазії й Південної Осетії й закликаємо інші держави не визнавати ці сепаратистські регіони. Ми також згодні з висновком ЄС про те, що Росії необхідно зробити вибір для того, щоб не ізолювати себе від Європи", - говориться в заяві.


Білий Дім підкреслює, що США "погоджується з ЄС у тому, що угоду про припинення вогню із шести пунктів необхідно виконати повністю", і що у Вашингтоні підтримують "заклик про виведення військ на лінії, на яких вони перебували до початку збройних дій".


"Ми підтримаємо майбутній візит президента Франції й президента Ради ЄС Саркозі, Президента Комісії ЄС Баррозу й Верховного представника ЄС Солани в Москву для того, щоб забезпечити "повне й ретельне" виконання Росією умов угоди (про припинення вогню)", - говориться в заяві.


Увечері 1 вересня після саміту ЄС президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі заявив, що 8 вересня відвідає Москву з офіційним візитом.


У поїздці його будуть супроводжувати глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу й Верховний представник Євросоюзу з загальної зовнішньої політики й безпеки Хав'єр Солана. "Нам необхідно досліджувати наші відносини з Росією. Зустріч 8 вересня обіцяє бути вирішальною й ключовою для відносин між ЄС і Росією", - заявив Саркозі ввечері 1 вересня.


У заяві Білого Дому також підкреслюється угода США з ЄС у питанні про "важливість завершення механізму міжнародного спостереження, про що говориться в п'ятому пункті угоди, і заміні тим самим російських "додаткових заходів безпеки" у районі, що прилягає до Південної Осетії".


США підтримують також "заклик ЄС про термінове проведення міжнародних переговорів щодо безпеки й стабільності в Абхазії й Південній Осетії, про що говориться в шостому пункті (угоди)", - заявив секретар Джорджа Буша.


Як повідомлялося раніше, у Москві висловили співчуття із приводу прийнятого на екстреному саміті ЄС 1 вересня рішення відкласти переговори за базовою згодою з Росією.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект