НОВИНИ

01.09.2008 | Сара Пейлін – кандидат на віце-президента США
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах напередодні відкриття з’їзду Республіканської партії президентський кандидат сенатор Джон МакКейн обрав собі партнера, кандидата на віце-президента. Це Сара Пейлін, губернатор Аляски.

Кандидати від Республіканської партії: сенатор Джон МакКейн і губернатор штату Аляска Сара Пейлін, Дейтон, штат Огайо, 29 серпня 2008р.


Цей вибір вважають історичною подією, оскільки вперше за всю історію Республіканської партії кандидатом на посаду віце-президента США висувають жінку. У демократів подібне було 1984 року, коли віце-президентським кандидатом була Джеральдін Ферраро, тодішній член Палати Представників. Того року демократи програли вибори.


Зусилля представниць жіноцтва дістатися до вищих щаблів влади самі жінки називають спробою пробити скляну стелю. Це, звичайно, не означає, що американські жінки почуваються упослідженими. Є серед них сенатори й конгресмени, армійські генерали та лідери великих корпорацій, міністри тощо, але жінки ніколи не були на перших державних ролях. Не випадково Сара Пейлін, виступаючи на мітингу, де Джон МакКейн представив її як свою напарницю, сказала, що вона здає собі справу з принципової важливості власної місії, що вона пишається жінками, по чиїх слідах йде. Вона згадала не лише Джеральдін Ферраро, а й Гілларі Клінтон, яка цього року безуспішно боролася за право стати першою жінкою – президентським кандидатом від Демократичної партії.


Сара Пейлін не очікувала, що до неї так зненацька прийде всенародна популярність


Що ж відомо про Сару Пейлін, крім того, що їй 44 роки і з них останні два вона займає посаду першої леді Аляски? У неї біографія з одного боку – ніби звичайна, а з другого – її злет подиву гідний. Виросла на Алясці у вчительській родині. У школі була капітаном баскетбольної команди. У вісімнадцятирічному віці Сара перемогла на конкурсі красунь свого містечка Василла й посіла друге місце в штаті. Після закінчення університету у штаті Айдаго повернулася до Аляски з дипломом журналіста, працювала на телебаченні у місті Анкоридж спортивним репортером. ЇЇ обрали членом міськради, згодом мером міста Василла, це радше містечко, бо населення десь дев’ять тисяч.


2003-го року Сара Пейлін очолила нафтогазову комісію законодавчих зборів штату. Працюючи там, зажила популярності переслідуванням корумпованих республіканських діячів Аляски. 2006-го року перемогла на губернаторських виборах. Очоливши уряд Аляски, Сара Пейлін одним з перших своїх актів наказала продати через інтернет персональний реактивний літак, подарований попередньому губернаторові нафтовиками. Вона підвищила податки, сплачувані нафтовими компаніями і скоротила податки для населення.


Її чоловік Тодд Пейлін - робітник, профспілковець, оператор нафтопромислу. Тодд - відомий спортсмен, неодноразовий чемпіон традиційних зимових перегонів на собаках. Сара бігає марафони, полює, рибалить і нині, дарма що має п’ятьох дітей, причому п’яту дитину народила цього року. Старший син служить в армії, за кілька днів його відправляють до Іраку.


Сара Пейлін сама не очікувала, що до неї так зненацька прийде всенародна популярність. Передвиборча кампанія Джона МакКейна отримала понад сім мільйонів доларів пожертв одразу після того, як Сара стала кандидатом на віце-президента. Її висунення стало цілковитою несподіванкою не лише для помічників Джона МакКейна, а й для кампанії сенатора Барака Обами.


Передвиборча боротьба загострюється.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект