НОВИНИ

01.09.2008 | Грузія очікує від самміту ЄС підтримки
Джерело - Українська служба "Радо свобода"

У Брюсселі сьогодні відкривається саміт ЄС щодо ситуації у Грузії та вторгнення і перебування російських військ в Грузії.


Напередодні екстреного саміту глав держав та урядів ЄС Бернар Кушнер – голова зовнішньополітичного відомства Франції, яка зараз головує в ЄС, – заявив, що сподівається на ухвалення «збалансованої та твердої резолюції».


За очікуваннями, документ міститиме підтримку територіальної цілісності Грузії та заклик до Росії вивести війська із так званих «зон безпеки». Низка держав Євросоюзу, зокрема, Польща, пропонують запровадити санкції проти Росії. Проте Франція не підтримує цього.


Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що очікує від ЄС підтримки. Він назвав самміт у Брюсселі «початком великого процесу». Саакашвілі закликав жителів Грузії взяти сьогодні участь у масових демонстраціях національної єдності в Тбілісі та інших містах країни.


********


Лідери країн-членів Євросоюзу напередодні позачергового саміту ЄС розглядали можливість вдатися до санкцій щодо Росії.
Російські військові в грузинському порту Поті


«Ми намагаємося розробити суворий текст, який свідчитиме про нашу рішучість не змиритися (з діями Росії щодо Грузії). Наразі розглядаються санкції – саме так, розглядаються санкції й багато інших заходів», – заявив у четвер міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер.


Заяву голови дипломатичного відомства Франції, яка нині головує в ЄС, різко скритикувала офіційна Москва.


Тим часом прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун виступає за серйозний перегляд відносини між ЄС і Росією.


У статті, яку сьогодні опублікувала британська газета "The Observer", Гордон Браун зазначає, що Європі потрібно терміново шукати альтернативні шляхи поставок енергоносіїв – щоб «не опинитися в заручниках» Росії.


За словами Гордона Брауна, на саміті ЄС в Брюсселі у понеділок, 1 вересня, він наполягатиме на виведенні російських військ із позицій, котрі вони зайняли до нинішнього конфлікту в Грузії.


Тим часом російський прем’єр-міністр Володимир Путін в інтерв’ю німецькій телекомпанії ARD висловив переконання, що Росія не буде в ізоляції через події навколо Південної Осетії та Абхазії.


«На Європі і Сполучених Штатах світ ще не закінчується», – зазначив керівник російського уряду.


Напередоні сьогоднішнього саміту Керівник МЗС Грузії закликала ЄС до єдиної позицію стосовно Росії.


Ека Ткешелашвілі закликала Європейський Союз зайняти єдину позицію стосовно, як вона висловилася, окупації Росією частини грузинської території.


Виступаючи на прес-конференції в Стамбулі після переговорів із міністром закордонних справ Туреччини Алі Бабаджаном, Ека Ткешелашвілі заявила про небезпеку для Європи від експансіоністської політики, що її проводить Росія.


Бабаджан, зі свого боку, заявив про підтримку Туреччиною територіальної цілісності Грузії і висловився за якнайшвидше врегулювання конфлікту, щоб не допустити зростання напруження на Кавказі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект