НОВИНИ

29.08.2008 | Росію не підтримали навіть азіатські сусіди
Джерело - Українська правда, Газете.ru

Учасники самміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у Душанбе не підтримали визнання Росією незалежності Південної Осетії й Абхазії.


У підсумковому документі саміту немає жодного слова про визнання Москвою Південної Осетії й Абхазії, зате є слова, що країни організації підтримують "територіальну цілісність" держав.


Останні події
 
Ющенко привітав дітей Грузії в Україні - вияв дружби і солідарності
У Росії вважають, що моряки ЧФ не повинні виконувати порядки України
 


"Держави-члени ШОС висловлюють глибоку стурбованість у зв'язку з напруженням в південно-осетинському питанні і закликають відповідні сторони шляхом мирного діалогу вирішувати існуючі проблеми, докладати зусилля до примирення і сприяння переговорам", – йдеться в Душанбінській декларації.


Також учасники саміту ШОС "вітають схвалення 12 серпня в Москві шести принципів врегулювання конфлікту в Південній Осетії і підтримують активну роль Росії в сприянні миру і співробітництва в даному регіоні".


Силові дії в зоні конфлікту лідери країн засудили, зауваживши, що це "шкодить комплексному врегулюванню локальних конфліктів, усебічне вирішення існуючих проблем можливе тільки при повному врахуванні інтересів усіх сторін при їх залученні в процес переговорів, а не ізоляції".


Країни, що брали участь у саміті (ШОС), не заявили ні слова про визнання Південної Осетії й Абхазії. Але при цьому дії Росії під час військового конфлікту в Південній Осетії одержали якусь обережну підтримку.


Участь у засіданні в Душанбе приймали постійні члени організації (Росія, Казахстан, Китай, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан), як спостерігачі у саміті брали участь Індія, Іран, Монголія і Пакистан. Також у Душанбе була присутня делегація з Афганістану.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект