НОВИНИ

28.08.2008 | У НАТО зрозуміли, що цілісність України – це стабільність Європи
За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Країни НАТО відзначають, що суверенітет і територіальна цілісність України є наріжним каменем загальноєвропейської безпеки і стабільності.


Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв після засідання комісії Україна-НАТО, що відбулося в Брюсселі на рівні послів країн-членів альянсу.


На питання, чи обговорювалися під час засідання комісії можливі гарантії безпеки для Києва, з огляду на той факт, що існує думка про те, що Україна і Молдова можуть стати черговими цілями Росії, заступник міністра сказав:


"Найнадійнішими гарантіями безпеки України і її територіальної цілісності будуть тільки тоді, коли ми станемо членами НАТО".


"Доти, поки ми не є членами альянсу, питання нашої національної безпеки і територіальної цілісності будуть тільки предметом політичних дискусій", - заявив Єлісєєв.


"Нам потрібні реальні конкретні гарантії. Ці гарантії станом на сьогодні може дати тільки одна організація безпеки - це НАТО", - додав він.


Єлісєєв висловив думку, що ситуація в Грузії наблизила дату запрошення України до Плану дій щодо членства в НАТО.


"На мій погляд, зараз йде чітке усвідомлення, насамперед, так званими скептиками, серед держав - членів НАТО про те, що Україна не може залишатися безстроково у вакуумі безпеки", - сказав дипломат.


"Безпека і стабільність на території України повинні бути забезпечені. Саме тому я оптимістично дивлюся на наше приєднання до ПДЧ", - пояснив він.


Разом з тим, Єлісєєв вважає, що "у сухому залишку, успіх або не успіх цієї справи залежить винятково від України".


"Від того, як нам вдасться найближчим часом виконати зобов'язання, що ми взяли в контексті забезпечення політичної стабільності, проведення економічних реформ, реформ у сфері оборони, у сфері безпеки та інших", - підкреслив він.


Єлісєєв повідомив, що в ході засідання, на якому розглядалося питання забезпечення безпеки і стабільності в Євро-атлантичному регіоні, він поінформував про українське бачення розвитку ситуації в Грузії і про вплив поточних подій на регіональну безпеку в цілому.


Крім того, послам НАТО були представлені українські ідеї щодо забезпечення можливостей виконання мирного плану.


"Держави - члени альянсу вітали активну й ініціативну роль України в контексті врегулювання конфлікту в Грузії. Вони були приємно вражені фактами надання гуманітарної допомоги грузинському народу", - додав Єлісєєв.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект