НОВИНИ

28.08.2008 | «Коаліція проти агресії Росії» по-британськи. Міністр Мілібенд відвідав Київ
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Забезпечити якомога ширшу коаліцію проти «російської агресії » в Грузії – таку мету ставив перед візитом до Києва державний секретар Великобританії Девід Мілібенд. Чільний західний політик приїхав до Києва наступного дня після того, як Росія визнала незалежність сепаратистських регіонів Грузії – Абхазії та Південної Осетії. Це рішення різко розкритикували у світі. На Заході лунають побоювання, що Україна може бути наступною після Грузії. Таку стурбованість висловив сьогодні міністр закордонних справ Франції. Крим і Україна загалом, а також Молдова можуть стати наступними цілями Росії, і це дуже небезпечно, заявив Бернар Кушнер.Напередодні приїзду до Києва Девід Мілібенд заявив: рішення Росії підтримати незалежність Абхазії та Південної Осетії є невиправданим та неприйнятним. Він повідомив, що у зв’язку з цим від їде до Києва, щоб «забезпечити якнайширшу коаліцію проти російської агресії в Грузії».


Від нинішнього візиту, звісно, очікували чогось неординарного та проривного. Втім, несподіванок не сталося. Сторони обмежилися дипломатичними заявами.


На запитання, що це за коаліція «проти російської агресії», пан Мілібенд заявив, що він мав на увазі спільність позицій світової демократичної спільноти. Я мав на увазі, сказав міністр, об’єднання думок та позицій через існуючі структури від існуючих країн щодо підтримки принципів територіальної цілісності, демократичного управління та міжнародного права, пояснив британський міністр.


Також Девід Мілібенд зазначив, що останні події на Кавказі зміцнюють позиції тих, хто підтримує демократичний вибір двох країн. Мається на увазі приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства у НАТО. При цьому Мілібенд зазначив, що саме президент Росії Дмитро Медведєв відповідальний за те, щоб «холодна війна» не розпочалася.


Чи можливе повторення грузинського варіанту в Україні?


Що ж до заяв міністра закордонних справ Франції Бернара Кушнера, що Крим та Україна загалом, а також Молдова можуть стати наступними цілями Росії, то Девід Мілібенд відмовився коментувати заяву свого колеги, допоки не поговорить з ним. Разом із тим, він припустив, що Росія відмовиться від подібних дій щодо Молдови та України, усвідомивши безрезультатність своїх дій щодо Грузії через критичну реакцією світової спільноти.


Натомість міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що він не думає, що «Україна може навіть теоретично розглядатися як країна, у якій може статися те, що відбулося у Грузії. Ми виходимо з того, що як НАТО, так і Європейський Союз ще скажуть своє дуже вагоме і чітке слово».


Однак пан Огризко зазначив, що Україна має намір проводити консультації з країнами, які залучені до вирішення замороженого конфлікту у Придністров’ї, щоб убезпечити Молдову від повторення грузинського варіанту.


Великобританія пришвидшить ПДЧ


Чітка позиція Великобританії щодо євроатлантичної інтеграції України суттєво сприятиме її вступу до європейських інституцій, вважають українські експерти. На думку директора Інституту євроатлантичного співробітництва Олександра Сушка, це значною мірою пов’язане з тим, що саме Британія є своєрідною зв’язкою між Сполученими Штатами та Європою. Британія – це країна, яка забезпечує трансатлантичну зв’язку між європейським та північноамериканським компонентом, каже експерт.


Уряд Великобританії серед країн «старої» Європи є найбільшим прихильником членства України у Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі. І якщо Лондон займе чітку позицію, вважають експерти, то шанси України отримати ПДЧ на грудневому саміті НАТО будуть значно вищими.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект