НОВИНИ

27.08.2008 | США та країни Європи засуджують вчинок Росії
За матеріалами - УНІАН, Української правди

США і Німеччина засудили рішення Росії визнати незалежність "двох республік, що відкололися від Грузії", - Південної Осетії та Абхазії.


Так, Державний Секретар США Кондоліза Райз на прес-конференції у вівторок сказала: "Думаю, можна висловити тільки жаль".


У свою чергу федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала подібне рішення "абсолютно неприйнятним".


"Воно суперечить принципу територіальної цілісності як непорушному праву", - сказала вона, закликавши продовжити діалог із Росією у формі, яку необхідно визначити лідерам європейських країн на саміті ЄС 1 вересня.


Зі свого боку Велика Британія у різкій формі не погодилася з рішенням Росії визнати незалежність Південної Осетії і Абхазії.


"Ми категорично відкидаємо це, і підтверджуємо територіальну цілісність і суверенітет Грузії", - сказала представниця британського зовнішньополітичного відомства.


"Це суперечить зобов'язанням, під якими Росія неодноразово підписувалася в резолюціях Ради безпеки. Це жодним чином не покращує перспективи миру на Кавказі", - сказала вона.


Крім того, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає рішення Росії "навмисним порушенням міжнародного права".


"Це рішення означає ясне і навмисне порушення міжнародного права і проти фундаментальних принципів стабільності в Європі", - цитує його слова Франс Прес.


Про жаль з приводу рішення Росії заявили також міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер та МЗС Угорщини.Крім того, Італія вважає незаконним визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії, оскільки це суперечить міжнародному праву.


"Є політична необхідність довести до відома країни, яку вважаємо стратегічним партнером Євросоюзу, що ми із засмученням сприймаємо рішення визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії", - заявив міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект