НОВИНИ

26.08.2008 | Міністр закорднних справ Данії наполягатиме на вступі України та Грузії до членства в НАТО
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Як однозначно заявив Міністр П.Стіг Мьоллер, Данія активно працює разом зі США з метою припинення війни на Кавказі, а на сьогоднішній зустрічі він наполягатиме, щоб Альянс прийняв як Грузію, так і Україну до лав своїх членів, щоб уникнути небезпечного „безпеко-політичного вакууму” в Європі.


Данія також наполягатиме на скороченні військового співробітництва з Росією та на чіткому підтвердженні обіцянки Грузії та Україні щодо їх прийняття в НАТО. За його словами, НАТО має підкреслити, що ці країни є суверенними і самостійно вирішують, „членами якого клубу їм бути”. „Я знаю, що Росії дуже важко змиритися з цим. Але, якщо ми виявимося неспроможними це зробити, ми самі втратимо самостійність нашої політики щодо росіян”, – підкреслив П.Стіг Мьоллер.


Обґрунтовуючи необхідність прискорення процедури прийому Грузії та України до числа членів НАТО, коли ці країни будуть до цього готовими, глава МЗС Данії заявив, що в іншому випадку „ми матимемо дуже небезпечний вакуум у політиці безпеки в Європі, і якщо ми не заповнимо його, то це зроблять інші”.


Як підкреслив П.Стіг Мьоллер, „НАТО не є наступальним альянсом, це – оборонний союз. Якби Грузія та Україна були б членами НАТО, то на них би не нападали. Небезпечний період є саме тепер, коли формально процес їх приєднання до НАТО ще не розпочався. Саме тому й сталося те, що ми нині бачимо в Грузії. Якщо б вони були членами НАТО, Росія не вчинила б збройного нападу на них”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект