НОВИНИ

26.08.2008 | ЄС закликають виявити солідарність із Україною
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз має розробити широку стратегію для виявлення солідарності з Україною.


Про це йдеться у доповіді аналітичного центру Європейської ради з закордонних справ, присвяченій російсько-грузинському конфлікту.


Згідно з доповіддю, Євросоюз має визнати право України на членство в ЄС та НАТО, запропонувати більш ліберальний візовий режим, підтримати територіальну цілісність України та інтегрувати цю державу до європейського енергетичного ринку.


Аналітики Європейської ради зазначають, що Росія своїми діями нині намагається надіслати сусідам –Україні, Молдові та Азербайджану – важливий сигнал: відтепер Москва відповідатиме агресивніше на те, що вона вважає антиросійської поведінкою.


Як зауважують експерти, Москва вірогідно гратиме на протиріччях в Україні стосовно "російського питання" і намагатиметься впливати на майбутнє цієї країни. Аналітики не виключають, що паралельно Росія заохочуватиме сепаратистські рухи в Севастополі та в Криму загалом.


Як наголошується в документі, з огляду на те, що наступним пунктом напруги може стати Україна, ЄС має розробити широку стратегію для виявлення солідарності із цією державою.


Можливість для цього може створити самміт Україна-ЄС, що проходитиме 9 вересня в Евіані.


На думку авторів доповіді, Євросоюз має, зокрема, підтримати українські плани розробки дорожньої карти для виведення російського флоту із Севастополя після 2017 року.


Також, вважають аналітики, ЄС повинен провести дослідження щодо майбутнього транзиту газу з Росії і впливу на це газогонів, що обминають Україну.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект